Eurowings otworzy bazę w Norymberdze

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
24 stycznia 2018 13:35
Eurowings otworzy swoją dwunastą bazę w Norymberdze. Przewoźnik zbazuje tam boeinga 737-800 wyleasingowanego od TUIfly.
Reklama

- Przewożąc ponad 30 milionów pasażerów, Eurowings stało się w zeszłym roku trzecią tanią linią lotniczą w Europie. W tym roku konsolidujemy ten status z dalszym wzrostem oferowania z Niemiec i Austrii. Po wielu nowych trasach z Monachium połączenia z Norymbergi uzupełnia naszą ofertę na południu Niemiec. Przede wszystkim spodziewamy się bardzo udanego startu w nowej bazie. Uruchomienie lotów na Majorkę bardzo nam w tym pomoże - powiedział Oliver Wagner, prezes Eurowings.

Poza głównymi miastami europejskimi i krajowymi, rozkład lotów będzie uzupełniony atrakcyjnymi kierunkami wakacyjnymi. Nowe trasy przewoźnika to Majorka, Katania, Olbia oraz Heraklion. Majorka, która będzie najważniejszym punktem rozwoju w Norymberdze, jest obecnie obsługiwana przez Eurowings z ponad 20 lotnisk w Niemczech i Austrii. To sprawia, że ​​linia lotnicza należąca do grupy Lufthansy jest jednym z najważniejszych przewoźników na słonecznej wyspie na Morzu Śródziemnym.


Uzupełnieniem oferty z Bawarii będzie uruchomienie od lata lotów z Monachium do dziesięciu zagranicznych miast w Ameryce Środkowej, Ameryce Północnej, Afryce Południowej i Azji.

- Nowe trasy linii Eurowings stanowią wzbogacenie zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i prywatnych w obszarze metropolitalnym Norymbergi oraz doskonale uzupełnią istniejącą ofertę krajową. Eurowings to czwarty przewoźnik, która zbazuje samolot na lotnisku w Norymberdze. To pokazuje, że Północna Bawaria jest atrakcyjnym rynkiem dla linii lotniczych - dodał dr. Michael Hupe, dyrektor portu w Norymberdze.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama