×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga traci przewagę nad Warszawą


Praskie lotnisko im. Vaclava Havla odprawiło do 21 grudnia 2017 roku 15 mln pasażerów. To o 14,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Port w stolicy Czech stracił przewagę nad warszawskim Lotniskiem Chopina.


W roku 2016 lotnisko w Pradze obsłużyło niecałe 250 tys. pasażerów więcej (13,07 mln) niż Lotnisko Chopina (12,8 mln). Zeszłoroczny wynik praskiego portu lotniczego jest o około 750 tys. pasażerów gorszy od rezultatu lotniska w Warszawie, gdzie w 2017 roku odprawiono 15,75 mln pasażerów.

Dla lotniska w Pradze to historyczny rekord.

- Jesteśmy dumni, że w niespełna rok możemy ogłosić kolejny ważny moment w historii portu. Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim pasażerom, którzy częściej wybierają lotnisko im. Václava Havla. Ale również naszym pracownikom za ich starania, aby oferować naszym pasażerom usługi najwyższej jakości - powiedział Václav Řehoř, prezes zarządu lotniska w Pradze.


Najpopularniejszymi kierunkiem podróży z/do Pragi w 2017 r. był Londyn, najbliższym Monachium, a najdalszym Szanghaj. Rekordowym dniem minionego roku był 23 czerwca, kiedy to odprawiono ponad 64 tys. pasażerów. Samolotem, który najczęściej, bo aż 13 tys. razy lądował na lotnisku im. Havla był airbus A319.

fot. Prague Airportgość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie