×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair kończy współpracę z Amadeusem


Po trzech latach Ryanair niespodziewanie kończy współpracę z największym pośrednikiem biletów Amadeusem.


Trzy lata temu irlandzka linia informowała o nawiązaniu współpracy z dystrybutorem biletów lotniczych. Korzyści z nawiązanej współpracy miała być obustronna, przewoźnik ocenił jednak, że z Amadeusem nie jest mu po drodze.

W piątek (8.12) irlandzki przewoźnik wydał krótki komunikat, w którym poinformował o nie osiągnięciu przez strony porozumienia w sprawie przedłużenia umowy. Współpraca zakończy się 15 grudnia.

- Dziękujemy za  wsparcie podczas naszego udanego partnerstwa w zakresie globalnego systemu dystrybucji - powiedział Kenny Jacobs z Ryanaira. Jak wyjaśnił, obie firmy będą teraz współpracować poprzez należącą do Amadeusa platformę Navitare.


Przedstawiciel Ryanaira zapewnił, że zakończenie współpracy z pośrednikiem nie będzie miało wpływu na dostęp do tanich biletów. Będą one dostępne bezpośrednio na stronie Ryanaira.

Współpraca linii i pośrednika miała być przełomowa. Przewoźnika z Irlandii cieszyła perspektywa dotarcia do klientów biznesowych i korporacyjnych, a pośrednik podkreślał, że jego klienci nie będą musieli uiszczać żadnych dodatkowych opłat podczas rezerwacji usług Ryanaira.

Amadeus zatrudnia 10 tys. osób i jet największym na świecie operatorem systemów dystrybucji biletów lotniczych. Blisko połowa transakcji związanych z biletami jest rozliczana za ich pośrednictwem. Spółka jest notowana na giełdzie w Madrycie. 

Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie