Ryanair kończy współpracę z Amadeusem

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 grudnia 2017 07:49
Po trzech latach Ryanair niespodziewanie kończy współpracę z największym pośrednikiem biletów Amadeusem.
Reklama

Trzy lata temu irlandzka linia informowała o nawiązaniu współpracy z dystrybutorem biletów lotniczych. Korzyści z nawiązanej współpracy miała być obustronna, przewoźnik ocenił jednak, że z Amadeusem nie jest mu po drodze.

W piątek (8.12) irlandzki przewoźnik wydał krótki komunikat, w którym poinformował o nie osiągnięciu przez strony porozumienia w sprawie przedłużenia umowy. Współpraca zakończy się 15 grudnia.

- Dziękujemy za wsparcie podczas naszego udanego partnerstwa w zakresie globalnego systemu dystrybucji - powiedział Kenny Jacobs z Ryanaira. Jak wyjaśnił, obie firmy będą teraz współpracować poprzez należącą do Amadeusa platformę Navitare.


Przedstawiciel Ryanaira zapewnił, że zakończenie współpracy z pośrednikiem nie będzie miało wpływu na dostęp do tanich biletów. Będą one dostępne bezpośrednio na stronie Ryanaira.

Współpraca linii i pośrednika miała być przełomowa. Przewoźnika z Irlandii cieszyła perspektywa dotarcia do klientów biznesowych i korporacyjnych, a pośrednik podkreślał, że jego klienci nie będą musieli uiszczać żadnych dodatkowych opłat podczas rezerwacji usług Ryanaira.

Amadeus zatrudnia 10 tys. osób i jet największym na świecie operatorem systemów dystrybucji biletów lotniczych. Blisko połowa transakcji związanych z biletami jest rozliczana za ich pośrednictwem. Spółka jest notowana na giełdzie w Madrycie.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama