British Airways: Nowe zasady boardingu

20 listopada 2017 07:30
4 komentarze
Od 12 grudnia br. wejście na pokład wszystkich lotów obsługiwanych przez British Airways będzie odbywało się według nowych zasad.
Reklama
Przewoźnik zamierza uporządkować i przyspieszyć w ten sposób proces boardingu. Pasażerowie podróżujący danym rejsem zostaną przyporządkowani do jednej z pięciu grup w zależności od klasy przelotu, typu wykupionej taryfy oraz posiadanego statusu w jednym z programów linii zrzeszonych w sojuszu oneworld. Numer grupy będzie widoczny na wszystkich kartach pokładowych.


W przypadku lotów długodystansowych poszczególne grupy będą wyglądały w następujący sposób:
  • Grupa 1 - pasażerowie First Class oraz posiadacze statusu Gold w programie Britsh Airways lub statusu Emerald w oneworld
  • Grupa 2 - pasażerowie Club World (klasy biznes) oraz posiadacze statusu Silver w programie Britsh Airways lub statusu Sapphire w oneworld
  • Grupa 3 - pasażerowie World Traveller Plus (klasy ekonomicznej premium) oraz posiadacze statusu Bronze w programie Britsh Airways lub statusu Ruby w oneworld
  • Grupa 4 i 5 - pasażerowie World Traveller (klasy ekonomicznej) bez żadnego statusu, uporządkowani według taryf.
Z kolei boarding na rejsy krajowe i europejskie będzie odbywał się według porządku:
  • Grupa 1 - pasażerowie Club Europe (klasy biznes) raz posiadacze statusu Gold w programie Britsh Airways lub statusu Emerald w oneworld
  • Grupa 2 - posiadacze statusu Silver w programie Britsh Airways lub statusu Sapphire w oneworld
  • Grupa 3 - posiadacze statusu Bronze w programie Britsh Airways lub statusu Ruby w oneworld
  • Grupa 4 - pasażerowie Euro Traveller (klasy ekonomicznej)
  • Grupa 5 - pasażerowie Euro Traveller (klasy ekonomicznej) z biletami wystawionymi w taryfie wyłącznie z bagażem podręcznym.

Brytyjskie linie zapowiedziały również, że będą starały się zniechęcać pasażerów do formowania kolejek przy bramce przed rozpoczęciem boardingu. Podróżni będą proszeni o zajęcie miejsc siedzących wokół gate'u i podchodzenie do przejścia wyłącznie po wyczytaniu danej grupy.

Na rynku polskim British Airways obecne są w Warszawie i Krakowie, skąd oferują loty do Londynu-Heathrow.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7ff67 2017-11-23 23:34   
gość_7ff67 - Profil gość_7ff67
Porządkowanie boardingu to trochę jak kwadratura koła. Albo trzeba byłoby wprowadzić metody niemal policyjne, albo zawsze bedzie to brak porządku. O ile jakos daje się zapanować nad klasa biznes i złotymi kartami, o tyle nad cała reszta jest to praktycznie niemożliwe.
BA850 2017-11-23 19:35   
BA850 - Profil BA850
@gość_ec29c: w tej chwili kolejność boardingu w BA jest identyczna, BA dodaje tylko numery grup, by pasażerowie łatwiej orientowali się, w której grupie boardingu są. z kolejnością boardingu nie ma problemu przy lotach long haul, bo first/business idzie w lewo/do góry a economy w prawo. problem jest na short haul, gdzie generalnie brakuje miejsca na bagaż - stąd Ci co płacą więcej, wchodzą pierwsi, by mieć zagwarantowane wniesienie walizki podręcznej na pokład. ci co płacą najmniej muszą się liczyć z tym, że ich bagaż może wylądować w luku.
gość_ec29c 2017-11-22 16:30   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
To wielka głupota! Ci droższymi biletami zazwyczaj mają miejsca z przodu i będą blokować wejście następnym.

Próbę uporządkowanego wprowadzania pasażerów ekonomicznej, gdzie najpierw mieli wchodzić ci z ostatnich rzędów, a potem ze środka i początkowi na końcu widziałem kiedyś w Lufie. Ale większość pasażerów to ignorowała.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy