×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flybondi zaprezentował pierwszą ze swoich maszyn


Najmłodszy przewoźnik na argentyńskim rynku - Flybondi - zaprezentował pierwszą ze swoich maszyn. To boeing 737-800, wcześniej latający m.in. dla Ryanaira.


Niskokosztowy Flybondi będzie leasingował najpopularniejszego wąskokadłubowca świata od SMBC Aviation Capital. Jak podaje serwis Flight Global, maszyna została wyprodukowana w 2005 r. i pierwotnie należała do Ryanaira, ale potem trafiła do Azji i obsługiwała rejsy dla tajskiego Nok Air. Obecnie samolot przebywa w Singapurze, a według nowego właściciela do Ameryki Południowej przyleci w II połowie listopada.

Linia poinformowała, że zanim jej samoloty wzbiją się w powietrze, konieczne jest uzyskanie wszystkich niezbędnych certyfikatów i dokumentów. Według planów pierwsi pasażerowie mają zostać obsłużeni z końcem bieżącego roku. Jak deklaruje Julian Cook, prezes Flybondi, docelowo przewoźnik ma posiadać 10 maszyn typu boeing 737-800, z których osiem ma stacjonować na wojskowym lotnisku w El Palomar położonym obok Buenos Aires, a dwie w Kordobie - drugim co do wielkości mieście Argentyny.

Przewoźnik początkowo będzie obsługiwać rejsy tylko do Ushuaia, Mendozy, Iguazu oraz Bariloche, lecz, jak zapewnia, docelowo rozszerzy ofertę do 15 kierunków. Flybondi nie podał na razie, kiedy wystartuje sprzedaż biletów na nowe trasy.


gość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie