Flybondi zaprezentował pierwszą ze swoich maszyn

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
02 listopada 2017 07:20
Najmłodszy przewoźnik na argentyńskim rynku - Flybondi - zaprezentował pierwszą ze swoich maszyn. To boeing 737-800, wcześniej latający m.in. dla Ryanaira.
Reklama

Niskokosztowy Flybondi będzie leasingował najpopularniejszego wąskokadłubowca świata od SMBC Aviation Capital. Jak podaje serwis Flight Global, maszyna została wyprodukowana w 2005 r. i pierwotnie należała do Ryanaira, ale potem trafiła do Azji i obsługiwała rejsy dla tajskiego Nok Air. Obecnie samolot przebywa w Singapurze, a według nowego właściciela do Ameryki Południowej przyleci w II połowie listopada.

Linia poinformowała, że zanim jej samoloty wzbiją się w powietrze, konieczne jest uzyskanie wszystkich niezbędnych certyfikatów i dokumentów. Według planów pierwsi pasażerowie mają zostać obsłużeni z końcem bieżącego roku. Jak deklaruje Julian Cook, prezes Flybondi, docelowo przewoźnik ma posiadać 10 maszyn typu boeing 737-800, z których osiem ma stacjonować na wojskowym lotnisku w El Palomar położonym obok Buenos Aires, a dwie w Kordobie - drugim co do wielkości mieście Argentyny.

Przewoźnik początkowo będzie obsługiwać rejsy tylko do Ushuaia, Mendozy, Iguazu oraz Bariloche, lecz, jak zapewnia, docelowo rozszerzy ofertę do 15 kierunków. Flybondi nie podał na razie, kiedy wystartuje sprzedaż biletów na nowe trasy.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama