×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy wzrost w Babimoście


Lotnisko w Zielonej Górze rozwija się w rekordowym tempie. W okresie od stycznia do września br. liczba pasażerów wyniosła 11,3 tys., co oznacza wzrost o 60 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Jeszcze bardziej imponujący wzrost zielonogórski port zanotował w miesiącach letnich. Od lipca do września br. na lotnisku odprawiono 5,4 tys. osób, czyli o 157 proc. więcej niż w 2016 r. 

Z pewnością ogromne znaczenie na wzrost liczby pasażerów ma uruchomienie 2 marca br. przez polskiego narodowego przewoźnika PLL LOT rejsów z portu w Babimoście do Lotniska Chopina. Od połowy października linia lotnicza wprowadziła dodatkowy rejs, dzięki czemu liczba lotów do Zielonej Góry wzrosła do sześciu tygodniowo.

- Jesteśmy zadowoleni z tak dynamicznego rozwoju Lotniska Zielona Góra-Babimost i liczymy na to, że tak duży wzrost wpłynie także na zainteresowanie innych przewoźników organizowaniem rejsów z tego portu - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_3015b - Profil
gość_3015b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie