LOT wybrał nowy dom mediowy

17 października 2017 18:24
1 komentarz
LOT rozstrzygnął konkurs na dom mediowy. Wygrał go Havas Media Group, który do obsługi przewoźnika powołał spółkę FullSix Media. Zadaniem firmy będzie planowanie oraz zakup mediów dla LOT-u w Polsce i na pozostałych 40 rynkach, na których funkcjonuje polski przewoźnik.
Reklama

Do najważniejszych zadań domu mediowego należą: opracowanie strategii mediowej dla LOT, obsługa medialna kampanii reklamowych, koordynowanie działań podwykonawców w Polsce i za granicą, przygotowanie analiz rynku mediów, monitorowanie działań konkurentów i inne usługi dodatkowe. Zgodnie z ustalonymi warunkami współpracy, Havas Media Group powołał nową spółkę FullSix Media, która zajmuje się wyłącznie obsługą Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Poprzez utworzenie spółki celowej zapewniamy naszemu klientowi najlepszy zespół i całkowitą wyłączność – mówi Małgorzata Węgierek, prezes FullSix Media (Havas Media Group).

- Liczymy na dobrą współpracę z nową agencją, która zapewni nam kompleksowe wsparcie w realizacji naszej strategii mediowej w Polsce i na świecie. Nasza strategia zakłada, że do 2020 r. LOT będzie liderem przewozów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, obsługując ponad 10 milionów pasażerów łącznie i na blisko 90 trasachmówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Proces wyboru domu mediowego wspierał niezależny zewnętrzny audytor mediowy - firma STARS. Nie wiadomo jakie inne firmy startowały w przetargu, ani na jaki czas została zawarta umowa z FullSix.

FullSix Media to dom mediowy działający w strukturach Havas Media Group od lipca 2016 r., po zakupieniu przez sieć Havas w 2015 r. i połączeniu struktur FullSix Media z Forward Media. Od września 2016 r. działa jako globalna sieć pod nazwą FullSix Media ze 150 biurami na rynkach EMEA, Ameryki Łacińskiej i Północnej oraz Azji i Pacyfiku.

Agencja specjalizuje się w dedykowanych strategiach marketingowych opartych o onlinowy i offlinowy zakup programatyczny i rozwiązaniach digitalowych bazujących na danych. Portfolio klientów FullSix Media obejmuje firmy takie jak np. Pernod Ricard, Telefonica, PSA, Affinity, Bayer, Bein Sports, Coyote, Samsonite czy Invivo.

fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

gość_505b8 2017-10-24 18:55   
gość_505b8 - Profil gość_505b8
Mam prośbę o wytłumaczenie sformułowań :
"onlinowy i offlinowy zakup programatyczny" oraz
"digitalowych bazujących na danych".
Zapewne "digitalowych" znaczy "cyfrowych". Ciekawe więc co autor miał na myśli pisząc "rozwiązanie cyfrowe bazujące na danych" ?
No i "zakup programatyczny" - nic nie kumam z tego :(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy