×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia Japan ruszy 29 października


Japoński oddział grupy AirAsia rozpocznie loty 29 października na trasie krajowej z Nagoi do Sapporo. W następnej kolejności planowane jest uruchomienie trasy z Nagoi do Tajpej na Tajwanie.


Loty między Nagoją a Sapporo będą obsługiwane dwa razy dziennie. 

To druga próba wejścia grupy AirAsia na rynek japoński. Przewoźnik w 2011 r. utworzył spółkę joint-venture z linią ANA. Pierwszy lot AirAsia Japan odbył się w sierpniu 2012 r. Jednak wyniki przewoźnika nie były zadowalające i w czerwcu 2013 r. AirAsia wycofała się z joint-venture. W efekcie linia została przemianowana na Vanilla Air i obecnie należy w 100 proc. do linii ANA.

Ponowne wejście AirAsii do Japonii zostało ogłoszone już w 2014 r., ale aż trzy lata zajęło faktyczne uruchomienie linii. Tym razem partnerami malezyjskiego koncernu są rozdrobnieni japońscy inwestorzy, którzy łącznie kontrolują 51 proc. akcji. 

W grupie AirAsia działa obecnie dziewięć oddziałów: indonezyjski, malezyjski, tajski, indyjski, filipiński oraz japoński, a także dalekodystansowe linie AirAsia X z oddziałami w Malezji, Indonezji i Tajlandii. Trwają przygotowania do uruchomienia oddziału w Chinach, a w planach jest także wietnamski.gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie