AirAsia Japan ruszy 29 października

17 października 2017 10:20
Japoński oddział grupy AirAsia rozpocznie loty 29 października na trasie krajowej z Nagoi do Sapporo. W następnej kolejności planowane jest uruchomienie trasy z Nagoi do Tajpej na Tajwanie.
Reklama
Loty między Nagoją a Sapporo będą obsługiwane dwa razy dziennie.

To druga próba wejścia grupy AirAsia na rynek japoński. Przewoźnik w 2011 r. utworzył spółkę joint-venture z linią ANA. Pierwszy lot AirAsia Japan odbył się w sierpniu 2012 r. Jednak wyniki przewoźnika nie były zadowalające i w czerwcu 2013 r. AirAsia wycofała się z joint-venture. W efekcie linia została przemianowana na Vanilla Air i obecnie należy w 100 proc. do linii ANA.

Ponowne wejście AirAsii do Japonii zostało ogłoszone już w 2014 r., ale aż trzy lata zajęło faktyczne uruchomienie linii. Tym razem partnerami malezyjskiego koncernu są rozdrobnieni japońscy inwestorzy, którzy łącznie kontrolują 51 proc. akcji.

W grupie AirAsia działa obecnie dziewięć oddziałów: indonezyjski, malezyjski, tajski, indyjski, filipiński oraz japoński, a także dalekodystansowe linie AirAsia X z oddziałami w Malezji, Indonezji i Tajlandii. Trwają przygotowania do uruchomienia oddziału w Chinach, a w planach jest także wietnamski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy