W Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
17 października 2017 07:20
Na lotnisku w podkrakowskich Balicach w czwartek (12.10) otwarto uroczyście Centrum Edukacji Lotniczej. To ośrodek edukacyjny pozwalający poznać zasady funkcjonowania lotniska.
Reklama

W uroczystości otwarcia uczestniczyły dzieci ze szkół objętych patronatem lotniska oraz prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek. Na terenie Centrum Edukacji Lotniczej, zajmującego 400 m kw., znalazła się między innymi ogólnodostępna sala z elementami infrastruktury terminalowej, sale tematyczne oraz sale do e-learningu z sześcioma stanowiskami komputerowymi. Celem ośrodka jest przybliżenie najistotniejszych aspektów podróży lotniczej i omówienie specyfiki organizacji lotniska.

- Centrum Edukacji to wyjątkowy projekt, który łączy lata doświadczeń zawodowych i edukacyjnych pracowników krakowskiego lotniska z najnowszymi trendami w branży lotniczej. Projekt centrum jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Małopolski oraz jednostek edukacyjnych - powiedział podczas otwarcia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.


Ośrodek, który powstał w budynku dawnego terminala krajowego, będzie organizował wycieczki tematyczne, szkolenia specjalistyczne i warsztaty, a także umożliwiał spróbowanie sił w znajdującym się tam symulatorze lotów. Atrakcją jest humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który będzie brał czynny udział w prowadzeniu zajęć. Warto też podkreślić, że centrum przygotowało program zajęć nie tylko z myślą o młodszych uczestnikach - krakowskie lotnisko otwarcie deklaruje, że Centrum Edukacji Lotniczej ma służyć także dorosłym, oferując między innymi o szkolenia z zakresu procedur lotniskowych i standardów obsługi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej krakowskiego lotniska w zakładce o działalności ośrodka.

fot. Kraków Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama