×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Balicach otwarto Centrum Edukacji Lotniczej


Na lotnisku w podkrakowskich Balicach w czwartek (12.10) otwarto uroczyście Centrum Edukacji Lotniczej. To ośrodek edukacyjny pozwalający poznać zasady funkcjonowania lotniska.


W uroczystości otwarcia uczestniczyły dzieci ze szkół objętych patronatem lotniska oraz prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek. Na terenie Centrum Edukacji Lotniczej, zajmującego 400 m kw., znalazła się między innymi ogólnodostępna sala z elementami infrastruktury terminalowej, sale tematyczne oraz sale do e-learningu z sześcioma stanowiskami komputerowymi. Celem ośrodka jest przybliżenie najistotniejszych aspektów podróży lotniczej i omówienie specyfiki organizacji lotniska.

- Centrum Edukacji to wyjątkowy projekt, który łączy lata doświadczeń zawodowych i edukacyjnych pracowników krakowskiego lotniska z najnowszymi trendami w branży lotniczej. Projekt centrum jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Małopolski oraz jednostek edukacyjnych - powiedział podczas otwarcia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.


Ośrodek, który powstał w budynku dawnego terminala krajowego, będzie organizował wycieczki tematyczne, szkolenia specjalistyczne i warsztaty, a także umożliwiał spróbowanie sił w znajdującym się tam symulatorze lotów. Atrakcją jest humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który będzie brał czynny udział w prowadzeniu zajęć. Warto też podkreślić, że centrum przygotowało program zajęć nie tylko z myślą o młodszych uczestnikach - krakowskie lotnisko otwarcie deklaruje, że Centrum Edukacji Lotniczej ma służyć także dorosłym, oferując między innymi o szkolenia z zakresu procedur lotniskowych i standardów obsługi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej krakowskiego lotniska w zakładce o działalności ośrodka.

fot. Kraków Airportgość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie