Tysiąc lotów odwołanych przez strajk we Fracji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 października 2017 07:20
Wczorajszy (10.10) strajk generalny we Francji, który objął również pracowników kontroli ruchu lotniczego, spowodował odwołanie tysiąca lotów z, do i przelatujących nad tym krajem. Ucierpiało łącznie 450 tys. pasażerów.
Reklama

Jak podała branżowa organizacja linii Airlines for Europe, 150 tys. pasażerów ucierpiało w wyniku odwołanych lotów, a kolejne 300 tys. w wyniku poważnych opóźnień. Według francuskiego Dyrektoratu Lotnictwa Cywilnego, odwołanych zostało 30 proc. rejsów do i z Francji.

Był to już siódmy dzień strajku francuskich kontrolerów w tym roku. Od 2005 r. francuscy kontrolerzy strajkowali 252 dni, co stanowi 70 proc. wszystkich protestów kontrolerów ruchu lotniczego w Unii Europejskiej w tym czasie.

Według Airlines for Europe i wykonanego na zlecenie tej organizacji raportu PwC, strajki francuskich kontrolerów od 2005 r. kosztowały europejską gospodarkę 1,4 mld euro.

Kontrolerzy protestowali w ramach strajku generalnego przeciwko reformom rynku pracy we Francji zapowiedzianym przez prezydenta Emmanuela Macrona.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama