×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tysiąc lotów odwołanych przez strajk we Fracji


Wczorajszy (10.10) strajk generalny we Francji, który objął również pracowników kontroli ruchu lotniczego, spowodował odwołanie tysiąca lotów z, do i przelatujących nad tym krajem. Ucierpiało łącznie 450 tys. pasażerów.


Jak podała branżowa organizacja linii Airlines for Europe, 150 tys. pasażerów ucierpiało w wyniku odwołanych lotów, a kolejne 300 tys. w wyniku poważnych opóźnień. Według francuskiego Dyrektoratu Lotnictwa Cywilnego, odwołanych zostało 30 proc. rejsów do i z Francji. 

Był to już siódmy dzień strajku francuskich kontrolerów w tym roku. Od 2005 r. francuscy kontrolerzy strajkowali 252 dni, co stanowi 70 proc. wszystkich protestów kontrolerów ruchu lotniczego w Unii Europejskiej w tym czasie. 

Według Airlines for Europe i wykonanego na zlecenie tej organizacji raportu PwC, strajki francuskich kontrolerów od 2005 r. kosztowały europejską gospodarkę 1,4 mld euro. 

Kontrolerzy protestowali w ramach strajku generalnego przeciwko reformom rynku pracy we Francji zapowiedzianym przez prezydenta Emmanuela Macrona. gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie