×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PIA rezygnują z lotów do Stanów


Pakistan International Airlines (PIA) rezygnują od 31 października br. z obsługi połączeń z Pakistanu do USA.


Aktualnie pakistański przewoźnik narodowy obsługuje pięc lotów tygodniowo z Lahauru do Nowego Jorku-JFK. Loty między do USA są obecne w siatce połączeń linii nieprzerwanie od 1961 r. W przeszłości PIA oferowała także trasy do Waszyngtonu, Chicago i Houston. 


Powodem decyzji o zawieszeniu połączeń do USA są ogromne starty finansowe, jakie generują te loty od wielu lat. Linia podała, że rocznie tylko rejsach do Nowego Jorku traci co najmniej kilkanaście milionów dolarów. Sprawa obsługi połączeń do USA przez PIA wraca już po raz kolejny, gdyż linie wcześniej kilka razy przymierzały się do ich likwidacji. Za każdym razem wycofywano się jednak w ostatniej chwili z tej decyzji, głównie z powodu nacisków ze strony niektórych pakistańskich polityków posiadających podwójne obywatelstwo. 

Od listopada br. pasażerowie podróżujący między USA i Pakistanem będą mogli skorzystać z nowej oferty rejsów code-share. PIA będzie dowozić ich do Londynu, gdzie zyskają możliwość przesiadki na jednym bilecie na loty do USA obsługiwane przez American Airlines. gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie