×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Xiamen Airlines: W przyszłym roku flota przekroczy 200 maszyn


Należące do China Southern Airlines linie lotnicze Xiamen Airlines rozbudowują własną flotę, która w przyszłym roku przekroczy 200 maszyn.


Obecnie we flocie należącego do sojuszu SkyTeam przewoźnika lata 145 boeingów 737 oraz 10 boeingów 787. Do Xiamen Airlines należy także 26 samolotów wąskokadłubowych, które służą w należących do przewoźnika liniach lotniczych Hebei Airlines oraz Jiangxi Air.

Linie lotnicze Xiamen Airlines, które zaczynały działalność jako przewoźnik regionalny, obsługują obecnie trasy dalekodystansowe z Xiamen do Amsterdamu, Los Angeles, Melbourne, Nowego Jorku, Seattle, Sydney oraz Vancouver. Połączenia te realizowane są sześcioma boeingami 787-8, które wyposażone są w cztery fotele w pierwszej klasie, 18 foteli w klasie biznes oraz 215 foteli w klasie ekonomicznej, a także czterema boeingami 787-9, które mogą zabrać na pokład 30 pasażerów w klasie biznes oraz 257 w klasie ekonomicznej. Do końca przyszłego roku przewoźnik otrzyma osiem kolejnych boeingów 787-9.


Do 2020 r. przewoźnik planuje otworzyć połączenia do Paryża i Toronto. 

W pierwszej połowie 2017 r. linie lotnicze Xiamen Airlines zanotowały zysk netto w wysokości 766 mln juanów (423,3 mln złotych), o 6 proc. wyższy niż przed rokiem. Przychody operacyjne w pierwszych sześciu miesiącach roku wzrosły o 20,4 proc. do poziomu 12,3 mld juanów (6,8 mld złotych), a koszty operacyjne wzrosły o 26 proc. do poziomu 10,8 mld juanów (6 mld złotych). W pierwszej połowie roku Xiamen Airlines zanotowały współczynnik wypełnienia (LF) na poziomie 80 proc., o 4,4 proc. wyższy niż w tym samym okresie przed rokiem. 

fot. Boeinggość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie