×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways zamawiają boeingi 747 cargo i 777


Linie lotnicze Qatar Airways ogłosiły zamówienia na dwa boeingi 747-8F (w wersji cargo) oraz cztery boeingi 777-300ER.


Najnowsze zamówienie Qatar Airways zgodnie z cenami katalogowymi warte jest 2,16 mld. Jak przekonuje przewoźnik, zamówienie jest znakiem, że linia lotnicza kontynuuje rozwój oraz wspiera gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Zamówienie zostało ogłoszone podczas ceremonii odbioru pierwszego boeinga 747-8F w centrum dostaw w Everett. Wcześniej, zamówienia figurowały na stronie internetowej Boeinga jako pochodzące od nieujawnionego zamawiającego. 


- Odbiór naszego pierwszego frachtowca boeinga 747-8 jest ważnym momentem dla oddziały Cargo i bardzo oczekiwanym nabytkiem, który dołączy do floty samolotów szerokokadłubowych cargo, liczącej 20 maszyn. Jako trzeci na świecie największy operator cargo, linie Qatar Airways kontynuują ekspansję floty, z drugim boeingiem 747-8 który zostanie odebrany w listopadzie - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways. 

- Jesteśmy dumni z naszego silnego, trwałego i rozwijającego się partnerstwa z Qatar Airways i doceniamy wartość wkładu wniesionego dzięki niemu do Boeinga, pracowników, dostawców i wspólnot. Cieszymy się że linie Qatar Airways, jedne z największych przewoźników cargo na świecie, wybrały wybrały samolot boeing 747-8 Freighter by sprostać potrzebom związanym z rozwojem operacji cargo i dostrzegają ważną rolę jaką odgrywają boeingi 777-300ER w ich flocie dalekodystansowej - powiedział Kevin McAllister, prezes Boeing Commercial Airplanes. 

Linie Qatar Airways są operatorem floty samolotów szerokokadłubowych amerykańskiego producenta liczącej prawie 100 maszyn oraz posiadają zamówienia na ponad 100 kolejnych boeingów. 

fot. Piotr Bożyk, Boeinggość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie