×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Booking.com pod lupą szwajcarskiego urzędu nadzoru


Szwajcarski Urząd Nadzoru Cen wszczął postępowanie przeciwko Booking.com. Operatorzy hoteli z tego kraju zarzucili internetowemu pośrednikowi “nadużycia cenowe” dotyczące wysokości prowizji, jakie zmuszeni są płacić hotelarze.


Stefan Meierhans, reprezentujący urząd, powiedział że próby polubownego rozwiązania sporu zakończyły się niepowodzeniem, gdyż firma Booking.com “nie była zainteresowana prowadzeniem rozmów”. Meiherans odmówił podania szczegółów sprawy, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że urząd rozpoczął badanie praktyk Booking.com w lutym tego roku. Urząd badał, na którym miejscu na liście pojawiają się hotele, ile muszą płacić za to, by pojawić się na liście oraz jak wysokie prowizje pobiera Booking.com. 

- Ceny, które płacą konsumenci nie były badane, pomimo że prowizje płacone przez hotele bez wątpienia mają przełożenie na ostateczną cenę - powiedział Meiherans w rozmowie z Swiss News Agency. 

Jeżeli Booking.com nie przystąpi do rozmów, wtedy Urząd Nadzoru Cen ma prawo odgórnie ustalić wysokość prowizji, jednak na taką decyzję przysługuje odwołanie do Federalnego Sądu Administracyjnego. 

Firma Booking.com zaprzeczyła jakoby odmówiła przystąpienia do rozmów i poinformowała że wszystkie fakty oraz dane zostały udostępnione urzędowi po spotkaniu przedstawicieli obu instytucji w czerwcu tego roku. Jak dodali przedstawiciele booking.com, wysokość prowizji, jakich żąda firma, zbliżona jest do stawek pobieranych przez jej konkurentów na rynku. 


fot. Luca Conti (Flickr/CC)gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie