Malaysia Airlines zamawia boeingi

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 września 2017 10:20
Osiem boeingów 787-9 oraz osiem boeingów 737 MAX 8 zamówiły linie lotnicze Malaysia Airlines podczas wizyty premiera Malezji w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

Choć list intencyjny obejmuje 16 samolotów o łącznej wartości katalogowej ponad 3 mld dolarów, nie wykluczone że to nie koniec zamówień samolotów amerykańskiego producenta. Malaysia Airlines może podwoić obecne zamówienie 25 boeingów 737 MAX 10.

- Istnieje wysokie prawdopodobieństwo - nie możliwość - prawdopodobieństwo, że dodamy do zamówienia 25 kolejnych 737 MAX 10 w niedalekiej przyszłości. Tak więc w ciągu pięciu lat umowa będzie warta ponad 10 mld dolarów - zasugerował premier Malezji Najib Razak Najib.

Najib zapowiedział także, że jego rząd "spróbuje przekonać AirAsia do zakupu silników GE".


Najnowsze zamówienie boeingów, w szczególności szerokokadłubowych boeingów 787-9 jest zaskoczeniem, gdyż do niedawna wydawało się, że malezyjski przewoźnik zdecyduje się na samoloty Airbusa. Przedstawiciele Malaysia Airlines rozmawiali z europejskich producentem o kupnie airbusów A330neo i jak informował w czerwcu Peter Bellew, prezes przewoźnika, do uzgodnienia pozostawała jedynie kwestia ceny.

- Rozmawiamy o handlu - bardzo dużych umowach handlowych. Pracujemy nad jedną umową, o wartości pomiędzy 10 a 20 mld dolarów, gdzie sprzedane będą odrzutowce Boeinga, sprzedane będą silniki General Electric, i dużo innych rzeczy - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.


fot. Boeing

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama