×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar: Pierwsze airbusy A350-1000 jeszcze w tym roku


Linie Qatar Airways otrzymają pierwsze airbusy A350-1000 jeszcze w tym roku, potwierdza prezes linii lotniczych. Katarski przewoźnik będzie pierwszym użytkownikiem największej wersji airbusów A350.


- Airbus potwierdził, że otrzymamy nasze samoloty, pomimo że z opóźnieniem, ale otrzymamy pierwszy z nich przed końcem tego roku - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways, w rozmowie z agencją Reuters.

Katarski przewoźnik jest pierwszym użytkownikiem (launch operator) najnowszego typu airbusów A350, który po raz pierwszy wzbił się w powietrze w listopadzie 2016 r. A350-1000 to największy i najpotężniejszy pasażerski dwusilnikowiec w historii Airbusa, oraz, jak zapewnia producent, najbardziej paliwooszczędny samolot szerokokadłubowy na świecie. A350-1000 ma dłuższy kadłub, dzięki czemu może przewozić o 40 pasażerów więcej, niż A350-900, a ponadto zmodyfikowane krawędzie spływu, nowe sześciokołowe podwozie oraz mocniejsze silniki Rolls-Royce Trent XWB-97. Największa wersja airbusów A350 ma być konkurentem boeingów 777X.  Linie Qatar Airways posiadają zamówienia na 37 airbusów A350-1000. 


Słowa prezesa Qatar Airways są potwierdzeniem wcześniejszych zapewnień Jassima Saifa Ahmeda Al Sulaiti, ministra transportu Kataru, o tym, że przewoźnik zdecydował się kontynuować odbiory samolotów, pomimo tego że nie może latać do, ani korzystać z przestrzeni powietrznej Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Bahrajnu. 

We flocie Qatar Airways lata obecnie 19 mniejszych airbusów A350-900. Przewoźnik jest pierwszym na świecie użytkownikiem tego modelu. 


fot. Airbus, Piotr Bożyk 
gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie