×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


HNA Group przejęła lotnisko w Hahn


Chiński prywatny koncern HNA Group, do którego należą m.in. linie Hainan Airlines, przejął za 15,1 mln euro 85 proc. akcji w spółce zarządzającej niemieckim portem lotniczym Hahn.


Netto HNA Group zarobi jednak na przejęciu spółki ponad 10 mln euro, ponieważ z transakcją wiąże się gwarancja otrzymania 25,3 mln euro rządowych subsydiów do prowadzenia lotniska. Zarówno samo przejęcie, jak i dopłata zostały już zatwierdzone przez Komisję Europejską. 

Hahn to drugie lotnisko dla Frankfurtu, choć jest położone ponad 100 km od tego miasta. Do tej pory było w rękach władz związkowych Nadrenii-Palatynatu. Ten dawny wojskowy port lotniczy w 2016 r. obsłużył 2,6 mln pasażerów. Z lotniska korzysta przede wszystkim Ryanair, a także Wizz Air. Ta druga linia lata stamtąd m.in. do Gdańska i Katowic. 

Port lotniczy jest ważnym węzłem cargo - w 2016 r. odprawiono tu 7,1 tys. ton ładunków, co czyniło z Hahn szósty co do wielkości ruchu frachtowego port lotniczy w Niemczech.

Hahn jest deficytowe - w 2016 r. spółka nim zarządzająca straciła 14,1 mln euro.

Przejęcie lotniska w Hahn to kolejna inwestycja HNA Group, która zarządza też 13 lotniskami w Chinach. Według informacji Reutersa, chińska grupa zamierza ubiegać się o koncesję na prowadzenie lotniska w Belgradzie. Należą do niej także firmy usługowe Gategroup i Swissport, a także mniejszościowe pakiety akcji w liniach TAP Portugal i Virgin Australia.



gość_49189 - Profil
gość_49189
  

W tym temacie przeczytasz



Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie