×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Faro otwiera rozbudowany terminal


Port lotniczy w Faro 17 lipca otworzył rozbudowany i przemodelowany terminal. W nowym obiekcie powiększona została przestrzeń usługowa i handlowa. Port lotniczy koncentruje się na obsłudze ruchu niskokosztowego. 
Powierzchnia terminala w Faro uległa zwiększenia z 81 do ponad 93 tys. m kw., dzięki czemu poprawione zostały możliwości operacyjne lotniska zarówno w strefie air-side, jak i w strefie land-side. Po rozbudowie port lotniczy jest w stanie obsłużyć 3 tys. pasażerów w ciągu godziny zamiast dotychczasowych 2,4 tys. Zmiany objęły strefę kontroli bezpieczeństwa - nowe obszary kontroli pozwolą utrzymać wysokie standardy bezpieczeństwa oraz poprawią poziom obsługi, informują władze portu. Poprawione zostały także parkingi przed lotniskiem. 

Rozbudowa budynku lotniska pozwoliła rozwinąć przestrzeń handlową oraz gastronomiczną. Obecnie trwają prace budowlane i wykończeniowe na piętrach 1 i 2 w strefie air-side, których rezultatem będą nowe sklepy oraz restauracje. Nowe powierzchnie komercyjne przeznaczone na sklepy oraz placówki usługowe powstają także w strefie land-side

- Ta modernizacja ma na celu dostosowanie infrastruktury do nowego modelu transportu lotniczego  w Portugalii i w Europie: wzroście linii niskokosztowych. Port lotniczy Faro zanotował wzrost pasażerów niskokosztowych i w tym samym czasie spadek liczby pasażerów innych typów lotów. Ta rzeczywistość powoduje, że zmienia się profil pasażera, pasażera z nowymi potrzebami, który spędza większą ilość czasu w terminalu - napisał operator lotniska, ANA Aeroportos de Portugal. 

W 2016 r. port lotniczy w Faro obsłużył ponad 7 mln pasażerów, co stanowi 18,5-proc. wzrost pasażerów w porównaniu z 2015 rokiem. W maju tego roku ruch pasażerski wzrósł o 16,9 proc. w porównaniu z majem ubiegłego roku. 

Jak przekonuje operator portu lotniczego, odnowiony terminal pozwoli lotnisku "kontynuować wzrost w zrównoważony sposób".  


fot. ANA Aeroportos de Portugalgość_316d4 - Profil
gość_316d4
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie