Faro otwiera rozbudowany terminal

19 lipca 2017 09:30
Port lotniczy w Faro 17 lipca otworzył rozbudowany i przemodelowany terminal. W nowym obiekcie powiększona została przestrzeń usługowa i handlowa. Port lotniczy koncentruje się na obsłudze ruchu niskokosztowego. 

Reklama
Powierzchnia terminala w Faro uległa zwiększenia z 81 do ponad 93 tys. m kw., dzięki czemu poprawione zostały możliwości operacyjne lotniska zarówno w strefie air-side, jak i w strefie land-side. Po rozbudowie port lotniczy jest w stanie obsłużyć 3 tys. pasażerów w ciągu godziny zamiast dotychczasowych 2,4 tys. Zmiany objęły strefę kontroli bezpieczeństwa - nowe obszary kontroli pozwolą utrzymać wysokie standardy bezpieczeństwa oraz poprawią poziom obsługi, informują władze portu. Poprawione zostały także parkingi przed lotniskiem.

Rozbudowa budynku lotniska pozwoliła rozwinąć przestrzeń handlową oraz gastronomiczną. Obecnie trwają prace budowlane i wykończeniowe na piętrach 1 i 2 w strefie air-side, których rezultatem będą nowe sklepy oraz restauracje. Nowe powierzchnie komercyjne przeznaczone na sklepy oraz placówki usługowe powstają także w strefie land-side.

- Ta modernizacja ma na celu dostosowanie infrastruktury do nowego modelu transportu lotniczego w Portugalii i w Europie: wzroście linii niskokosztowych. Port lotniczy Faro zanotował wzrost pasażerów niskokosztowych i w tym samym czasie spadek liczby pasażerów innych typów lotów. Ta rzeczywistość powoduje, że zmienia się profil pasażera, pasażera z nowymi potrzebami, który spędza większą ilość czasu w terminalu - napisał operator lotniska, ANA Aeroportos de Portugal.

W 2016 r. port lotniczy w Faro obsłużył ponad 7 mln pasażerów, co stanowi 18,5-proc. wzrost pasażerów w porównaniu z 2015 rokiem. W maju tego roku ruch pasażerski wzrósł o 16,9 proc. w porównaniu z majem ubiegłego roku.

Jak przekonuje operator portu lotniczego, odnowiony terminal pozwoli lotnisku "kontynuować wzrost w zrównoważony sposób".


fot. ANA Aeroportos de Portugal
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy