×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wilno zamyka lotnisko na 35 dni


Od piątku (14.07) lotnisko w Wilnie będzie całkowicie zamknięte. Rozpocznie się tam remont pasa startowego, który ma potrwać 35 dni.Wszystkie loty z Wilna zostaną przeniesione do Kowna. Będzie to nie lada wyzwanie dla kowieńskiego lotniska, gdyż będą musieli obsłużyć ponad 3 tys. dodatkowych połączeń i przyjąć ponad 300 tys. dodatkowych pasażerów. Takie wyniki ostatnio notuje lotnisko w Wilnie.


W porcie lotniczym w Kownie jednak przygotowano się na tą sytuacje. Wybudowano dwa tymczasowe terminale, poszerzono parking znajdujący się przy lotnisku, a także zwiększono liczbę połączeń kolejowych i autobusowych na trasie Kowno - Wilno.

Negatywnym skutkiem przejęcia lotów z Wilna, jest chęć zarobienia przez władzę portu w Kownie. Obecnie cena parkingu za 8 dni to 20 euro, a jak czytamy na portalu Delfi i rp.pl, ceny mają wzrosnąć od połowy lipca do 49 euro. Pasażerowie więc muszą liczyć się z utrudnieniami czasowymi, jak i finansowymi od 14 lipca do 18 sierpnia.
Utrudnień możemy się także spodziewać na połączeniach drogowych, z uwagi na zwiększony ruch pomiędzy tymi dwoma miastami.

Remont pasa będzie kosztował ok. 25 milionów euro.

gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie