Wilno zamyka lotnisko na 35 dni

13 lipca 2017 11:00
Od piątku (14.07) lotnisko w Wilnie będzie całkowicie zamknięte. Rozpocznie się tam remont pasa startowego, który ma potrwać 35 dni.
Reklama
Wszystkie loty z Wilna zostaną przeniesione do Kowna. Będzie to nie lada wyzwanie dla kowieńskiego lotniska, gdyż będą musieli obsłużyć ponad 3 tys. dodatkowych połączeń i przyjąć ponad 300 tys. dodatkowych pasażerów. Takie wyniki ostatnio notuje lotnisko w Wilnie.


W porcie lotniczym w Kownie jednak przygotowano się na tą sytuacje. Wybudowano dwa tymczasowe terminale, poszerzono parking znajdujący się przy lotnisku, a także zwiększono liczbę połączeń kolejowych i autobusowych na trasie Kowno - Wilno.

Negatywnym skutkiem przejęcia lotów z Wilna, jest chęć zarobienia przez władzę portu w Kownie. Obecnie cena parkingu za 8 dni to 20 euro, a jak czytamy na portalu Delfi i rp.pl, ceny mają wzrosnąć od połowy lipca do 49 euro. Pasażerowie więc muszą liczyć się z utrudnieniami czasowymi, jak i finansowymi od 14 lipca do 18 sierpnia.
Utrudnień możemy się także spodziewać na połączeniach drogowych, z uwagi na zwiększony ruch pomiędzy tymi dwoma miastami.

Remont pasa będzie kosztował ok. 25 milionów euro.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy