Załogi chińskich linii ubrane jak na pokazie mody

11 lipca 2017 09:00
Chińskie linie lotnicze Hainan Airlines ubiorą swoje stewardessy i stewardów w mundury zaprojektowane zgodnie ze sztuką projektowania mody haute couture. Autorem projektu jest Laurence Xu.
Reklama

Haute couture - tzw. "wysokie krawiectwo", jest działem luksusowego krawiectwa i zajmuje się wyłącznie tworzeniem ubrań na indywidualne zamówienie. Ubrania te są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wykończeń, często szyte są ręcznie. Wywodzi się ono z Francji i sam termin jest chroniony prawnie, a domy mody, które się nim posługują muszą przestrzegać wyśrubowanych standardów.

Nowe mundury załóg Hainan Airlines zostały zaprezentowane podczas Paris Couture Week, który miał miejsce na początku lipca. Laurence Xu przy tworzeniu kolekcji inspirował się qipao, tradycyjnym chińskim ubiorem kobiecym. Nowe uniformy są połączeniem nowoczesnych trendów i dawnych chińskich elementów kulturowych, jak rysunki chmur, fal czy mitycznych ptaków.

Współpraca pomiędzy Hainan Airlines i Laurence'a Xu jest nowością w branży lotniczej i wyznaczeniem nowych standardów. Dyrektor ds. marki Hainan Airlines Xu Fei podkreśla, że jest to nie tylko zmiana uniformów dla personelu pokładowego, ale także wyraz umiędzynarodowienia samych linii lotniczych.

fot. Hainan Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy