×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Załogi chińskich linii ubrane jak na pokazie mody


Chińskie linie lotnicze Hainan Airlines ubiorą swoje stewardessy i stewardów w mundury zaprojektowane zgodnie ze sztuką projektowania mody haute couture. Autorem projektu jest Laurence Xu.Haute couture - tzw. "wysokie krawiectwo", jest działem luksusowego krawiectwa i zajmuje się wyłącznie tworzeniem ubrań na indywidualne zamówienie. Ubrania te są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wykończeń, często szyte są ręcznie. Wywodzi się ono z Francji i sam termin jest chroniony prawnie, a domy mody, które się nim posługują muszą przestrzegać wyśrubowanych standardów.

Nowe mundury załóg Hainan Airlines zostały zaprezentowane podczas Paris Couture Week, który miał miejsce na początku lipca. Laurence Xu przy tworzeniu kolekcji inspirował się qipao, tradycyjnym chińskim ubiorem kobiecym. Nowe uniformy są połączeniem nowoczesnych trendów i dawnych chińskich elementów kulturowych, jak rysunki chmur, fal czy mitycznych ptaków. 

Współpraca pomiędzy Hainan Airlines i Laurence'a Xu jest nowością w branży lotniczej i wyznaczeniem nowych standardów. Dyrektor ds. marki Hainan Airlines Xu Fei podkreśla, że jest to nie tylko zmiana uniformów dla personelu pokładowego, ale także wyraz umiędzynarodowienia samych linii lotniczych. 

fot. Hainan Airlines
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie