×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar przyleci do Krakowa. Obsłuży rejs BA


Dziś (1.07) wieczorem do Krakowa przyleci samolot airbus A320 linii Qatar Airways. Maszyna wykona rejs dla British Airways z uwagi na trwający strajk załóg tego przewoźnika.Załogi British Airways zrzeszone w związku Unite rozpoczęły dziś 16-dniowy strajk. Domagają się lepszych warunków zatrudnienia oraz rezygnacji linii z działań uważanych przez protestujących za dyskryminujące wobec przywódców poprzednich strajków. 

Aby nie dopuścić do utrudnień w realizacji planu lotu, zarząd British Airways zdecydował się na wynajem dziewięciu airbusów z rodziny A320 (w wariantach A320 i A321) od Qatar Airways, swojego największego akcjonariusza. Samoloty te są obsługiwane przez katarskie załogi. Ruch został mocno skrytykowany przez pracowników oraz lewicowych polityków w Wielkiej Brytanii, ale zgodę na niego wyraził konserwatywny Sekretarz Transportu. 

Samoloty Qatar Airways będą obsługiwały trasy z Londynu-Heathrow. Niewykluczone, że maszyny pojawią się też w najbliższych dniach w Warszawie, dokąd również latają airbusy A320 British Airways. gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie