×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus sprzedał kolejne samoloty do Iranu


Linie lotnicze Iran Airtour zamówiły podczas targów Paris Air Show 45 samolotów airbus A320neo, natomiast lokalny rywal Zagros Airlines pozyska 20 A320neo oraz dodatkowo osiem szerokokadłubowych A330neo.


To kolejne zamówienia samolotów Airbusa przez irańskie linie lotnicze po tym, jak ponad rok temu ograniczone zostały sankcje Unii Europejskiej na ten kraj. Do tej pory maszyny zamawiały głównie duże linie (Iran Air i Mahan Air), ale stopniowo na rozwój floty decydują się też mniejsi przewoźnicy prywatni.

Na razie nie podano spodziewanego czasu dostawy samolotów. Zagros Airlines to obecnie lider irańskiego rynku pod względem wielkości wykorzystywanej floty airbusów A320 - linia ma 11 takich samolotów, kupionych z drugiej ręki. Nowe A320neo zastąpią te kilkunastoletnie maszyny i pozwolą na rozwój floty. Dodatkowo przewoźnik kupi też osiem szerokokadłubowych A330neo - będą to pierwsze tak duże maszyny w jego flocie. 

Równocześnie o zamówieniu 14 kolejnych airbusów A320ceo poinformowały linie AirAsia. Nie ujawniono, do którego z narodowych oddziałów koncernu trafią te samoloty.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie