×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: 6 proc. wzrostu w maju


Z wiedeńskiego lotniska skorzystało w maju br. blisko 2,23 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 6 proc. w stosunku do wyników tego samego miesiąca 2016 r.Najszybciej przyrastały potoki pasażerskie na kierunkach wschodnioeuropejskich (+15,4 proc.). Dalej uplasowały się połączenia afrykańskie (+15,2 proc.). W pozostałych segmentach odnotowano jednocyfrowe wzrosty: do Ameryki Północnej o 6 proc., na Daleki Wschód ruch wzrósł o 4,5 proc., do Europy Zachodniej o 4 proc. Spadek odnotowano w statystykach przewozowych na Bliski i Środkowy Wschód (-6,5 proc.).

O 9,3 proc. wzrosła liczba pasażerów przesiadających się w Wiedniu.

Port lotniczy Schwechat obsłużył 20,5 tys. operacji lotniczych (-0,6 proc.) i odprawił 23,4 tys. ton cargo (-5,6 proc.).

Dobre wyniki odnotowały także dwa pozostałe lotniska należące do Flughafen Wien AG. Na Malcie zarejestrowano ponad 548 tys. podróżnych (+14,4 proc.), wykonano 4 tys. startów i lądowań (+12,5 proc.) i przeładowano 1,2 tys. ton frachtu lotniczego (+4,0 proc.). Z kolei w słowackich Koszycach gościło 32,2 tys. pasażerów (+8,7 tys.) i obsłużono 483 operacje lotnicze (+5,7 proc.).gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie