Pegasus buduje nowy hub w Ankarze

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
09 czerwca 2017 09:00
Linie lotnicze Pegasus Airlines rozbudowują siatkę połączeń lotniczych z Ankary. Posunięcie to jest częścią strategii budowania nowych hubów poza Stambułem w celu otwarcia się na nowe rynki.
Reklama

Od czerwca Pegasus doda osiem nowych połączeń pomiędzy portem lotniczym Esenboğa w Ankarze i miejscowościami Trabzon, Antalya, Adana, Van, Gaziantep, Erzurum, Diyarbakir oraz Balikesir-Edremit. Wraz z obecnymi trasami do Stambułu, Izmiru oraz Bodrum, linie Pegasus będą łącznie obsługiwały 11 połączeń krajowych z lotniska w Ankarze.

- Naszym planem jest zamienić Ankarę w międzynarodowy hub. Dlatego rozszerzamy siatkę połączeń z Ankary, rynku o dużym znaczeniu dla linii Pegasus. Jesteśmy dumni i zachwyceni, że zwiększyliśmy liczbę lotów wewnętrznych w Turcji operowanych z Ankary do 11 i obecnie negocjujemy otwarcie nowych tras międzynarodowych pomiędzy Ankarą i Północnym Cyprem, Erbilem, Ammanem, Kijowem, Wiedniem, Stuttgartem, Kolonią, Dusseldorfem oraz w sezonie zimowym Brukselą Charleroi i Sztokholmem. W niedalekiej przyszłości, kiedy uruchomimy nasze nowe międzynarodowe trasy, zmienimy lotnisko w nowy międzynarodowy hub - powiedział Mehmet Nane, prezes linii lotniczych Pegasus.

Nane dodał też, że Turcja będzie potrzebowała większej ilości hubów oraz rozwoju infrastruktury lotnisk, tak aby wesprzeć rynek połączeń tranzytowych oraz wzrost połączeń bezpośrednich.


fot. Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama