×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia IndiGo kupuje 50 ATR-ów


Największe krajowe linie lotnicze w Indiach, IndiGo, kupią 50 turbośmigłowych ATR-ów 72-600. Pierwsze loty tych maszyn w barwach przewoźnika są zaplanowane jeszcze na ten rok.Zamówienie jest warte zgodnie z cenami katalogowymi 1,3 mld dolarów amerykańskich. W warunkach kontraktu zawarto klauzulę, która pod pewnymi warunkami dopuszcza ograniczenie liczby zamówionych maszyn.

Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a samoloty posłużą przede wszystkim do rozwoju siatki połączeń regionalnych IndiGo. W tej chwili linia wykorzystuje flotę 132 airbusów A320 i A320neo, więc nowe turbośmigłowe ATR-y pozwolą na obsługę tras o znacznie niższym potencjale. Nowe samoloty będą miały do 78 miejsc - mniej niż połowę liczby oferowanej przez airbusy.

Decyzja o zakupie samolotów zbiega się w czasie z uruchomionym przez rząd Indii programem wsparcie UDAN, który poprzez zachęty do lotów do małych miast ma wpływać na rozwój biedniejszych części kraju. W ramach tego planu w ciągu dwóch-trzech lat zbudowanych zostanie aż 100 nowych lotnisk regionalnych. Nawet bez tego planu indyjski krajowy rynek lotniczy należy do najszybciej rozwijających się na świecie, a w 2016 r. z lotów krajowych skorzystało w Indiach ponad 100 mln osób.

IndiGo ma w indyjskim krajowym rynku niemal 40 proc. udziału. Linia oferuje dziennie do 900 lotów, a w siatce połączeń ma 46 kierunków (w tym siedem zagranicznych). Na razie nie podano szczegółów dotyczących konfiguracji ATR-ów w barwach linii ani tras, które obsłużą. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie