Linia IndiGo kupuje 50 ATR-ów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 maja 2017 13:00
Największe krajowe linie lotnicze w Indiach, IndiGo, kupią 50 turbośmigłowych ATR-ów 72-600. Pierwsze loty tych maszyn w barwach przewoźnika są zaplanowane jeszcze na ten rok.
Reklama

Zamówienie jest warte zgodnie z cenami katalogowymi 1,3 mld dolarów amerykańskich. W warunkach kontraktu zawarto klauzulę, która pod pewnymi warunkami dopuszcza ograniczenie liczby zamówionych maszyn.

Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a samoloty posłużą przede wszystkim do rozwoju siatki połączeń regionalnych IndiGo. W tej chwili linia wykorzystuje flotę 132 airbusów A320 i A320neo, więc nowe turbośmigłowe ATR-y pozwolą na obsługę tras o znacznie niższym potencjale. Nowe samoloty będą miały do 78 miejsc - mniej niż połowę liczby oferowanej przez airbusy.

Decyzja o zakupie samolotów zbiega się w czasie z uruchomionym przez rząd Indii programem wsparcie UDAN, który poprzez zachęty do lotów do małych miast ma wpływać na rozwój biedniejszych części kraju. W ramach tego planu w ciągu dwóch-trzech lat zbudowanych zostanie aż 100 nowych lotnisk regionalnych. Nawet bez tego planu indyjski krajowy rynek lotniczy należy do najszybciej rozwijających się na świecie, a w 2016 r. z lotów krajowych skorzystało w Indiach ponad 100 mln osób.

IndiGo ma w indyjskim krajowym rynku niemal 40 proc. udziału. Linia oferuje dziennie do 900 lotów, a w siatce połączeń ma 46 kierunków (w tym siedem zagranicznych). Na razie nie podano szczegółów dotyczących konfiguracji ATR-ów w barwach linii ani tras, które obsłużą.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama