×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Greckie lotniska będą kasować linie za spóźnienia


Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (HCAA) wprowadził wysokie kary dla linii lotniczych za wykonywanie lotów bez odpowiednich slotów lub z dużym opóźnieniem. Może to uderzyć w przewoźników w trakcie szczytu sezonu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi linie lotnicze będą musiały zapłacić na rzecz HCAA od 10 do 50 tys. euro za każdy lot wykonany bez odpowiedniego slotu (czyli uzyskanego odpowiednio wcześnie zezwolenia na start i lądowanie o określonej godzinie). Kara za naruszenie slotu, czyli opóźnienie lub przyspieszenie operacji o ponad 20 minut lub wykorzystanie większego samolotu niż maksymalny dozwolony w warunkach danego slotu, wyniesie od 5 do 50 tys. euro. Wysokość kary ma być wyższa dla linii wielokrotnie naruszających zasady.

Przepisy obowiązują na wszystkich koordynowanych greckich lotniskach, w tym m.in. na wszystkich popularnych lotniskach na wyspach. Są wśród nich m.in. porty lotnicze na Rodos, Korfu, Kos, Krecie (Heraklion i Chania), Zakynthos i Santorynie, ale także położone na stałym lądzie Saloniki. 

Nowe przepisy mogą uderzyć szczególnie mocno w linie czarterowe, które w szczycie sezonu ze względu na napięty rozkład połączeń notują częstsze opóźnienia. Z drugiej strony dla zarządy lotnisk to dobra metoda, by zmotywować linie do lepszego przestrzegania slotów w zatłoczonych i małych portach lotniczych, które latem operują na granicy maksymalnej przepustowości. gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie