×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Wzrost o 0,8 proc. w marcu


Wiedeńskie lotnisko odprawiło w marcu 1,73 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 0,8 proc. w stosunku do marca 2016 r. Rosła zarówno liczba pasażerów lokalnych, jak i przesiadkowych.


W marcu podróż w Wiedniu rozpoczęło lub zakończyło 1,29 mln pasażerów (wzrost o 0,5 proc.), a przesiadało się tam 425 tys. osób (wzrost o 1,4 proc.). Wyraźne odbicie zanotowały kierunki wschodnioeuropejskie, z których skorzystało o 5,3 proc. więcej osób niż rok temu. Aż o 26,5 proc. wzrósł ruch do i z Ameryki Północnej, a o 10 proc. - do i z Afryki. Na podobnym poziomie jak rok temu były przewozy na trasach zachodnioeuropejskich, daleko- i bliskowschodnich. 

Liczba operacji lotniczych w Wiedniu zmalała o 1,7 proc. do 17,5 tys., natomiast masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 12,2 proc. do 26,6 tys. ton. 

Na należących do Flughafen Wien AG lotniskach na Malcie i w Koszycach odnotowano w marcu wzrosty odpowiednio o 16,3 proc. do 384,4 tys. i o 9,2 proc. do 28,1 tys. pasażerów. gość_648b7 - Profil
gość_648b7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie