×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Wzrost o 3,4 proc. w marcu


Koncern IAG przewiózł w marcu 7,92 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 3,4 proc. w porównaniu do marca 2016 r. Wzrosty napędzały trasy krajowe.


Z połączeń krajowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech skorzystało w marcu 1,91 mln pasażerów, co stanowiło wzrost aż o 6,4 proc. Średnie wypełnienie na tych połączeniach wyniosło 80,3 proc., co stanowiło wzrost o 1,6 pkt. proc. 

Linie Aer Lingus, British Airways, Iberia i Vueling, które wchodzą w skład IAG, przewiozły w marcu 4,08 mln pasażerów na trasach europejskich (wzrost o 2,7 proc.), 859 tys. na północnoamerykańskich (wzrost o 0,6 proc.), a 478 tys. na bliskowschodnich, afrykańskich i południowoazjatyckich (wzrost o 2,4 proc.). Aż o 9 proc. do 194 tys. wzrosła liczba podróżnych do rejonu Azji i Pacyfiku.

Średnie wypełnienie w ramach całej siatki wyniosło 80,6 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.), przy czym najwyższe było na trasach do Ameryki Łacińskiej (81,9 proc.), a najniższe na afrykańsko-bliskowschodnich (79,4 proc.). 

Koncern nie podaje statystyk w rozbiciu na poszczególne linie, ale pod względem przewozów RPK bardzo zbliżone wzrosty zanotowały linie Aer Lingus, Iberia i Vueling - odpowiednio o 4,8, 4,6 i 4,5 proc. Wolniej rosły przewozy British Airways, które odpowiadają za ponad 60 proc. przewozów koncernu. Wskaźnik RPK brytyjskiej linii zwiększył się jedynie o 1,3 proc. gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie