×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy pas w Krakowie coraz bliżej


22 marca 2017 r. krakowskie lotnisko ogłosiło postępowanie o udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy nowej drogi startowej w trybie dialogu konkurencyjnego.Wybrany tryb postępowania daje możliwość prowadzenia negocjacji z wybranymi według przyjętych w ogłoszeniu kryteriów najlepszymi wykonawcami, przy zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Prowadzony dialog ma na celu omówienie wszystkich aspektów zamówienia (zakresu przedmiotu, warunków umowy) z każdym wykonawcą zakwalifikowanym do udziału w postępowaniu.

Dzięki takiej procedurze istnieje możliwość uwzględnienia m.in. doświadczeń czy informacji zebranych od każdego z wybranych biur projektowych. Przygotowana dokumentacja projektowa będzie uwzględniać postanowienia zawarte w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, jaka zostanie wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ), także w zakresie wariantu budowy nowej drogi startowej (północny lub centralny).

Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycji inwentaryzacja środowiskowa zostanie zakończona w najbliższe wakacje, następnie na przełomie września i października zostanie złożony do RDOŚ raport odziaływania inwestycji na środowisko. Wtedy też odbędą się konsultacje społeczne prowadzone przez RDOŚ. Następnie RDOŚ wyda decyzję, określającą wariant inwestycji budowy nowej drogi startowej.

Krakowskie lotnisko chce zbudować nową drogę startową o długości 2800 m i szerokości 60 m do 2021 r. 


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie