×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty na paryskich lotniskach


Port lotniczy CDG w Paryżu odprawił w lutym 4,62 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 3,5 proc. Z kolei lotnisko Orly odnotowało wzrost o 5,6 proc. do 2,25 mln.


Łącznie wzrost na obydwu lotniskach wyniósł 4,2 proc., a po korekcie o jeden dzień więcej w zeszłorocznym lutym - o 8,2 proc. 

Liczba operacji lotniczych na lotnisku CDG zmalała o 1,5 proc. do 33,4 tys., a na Orly o 2,4 proc. do 16,6 tys. 

Ruch z i do Paryża na trasach europejskich wzrósł o 6 proc., na trasach krajowych - zmalał o 2 proc., a na międzykontynentalnych wzrósł o 5,1 proc. W tej ostatniej grupie najszybciej rozwijały się połączenia do i z Afryki (8,7 proc.) oraz Bliskiego Wschodu (6,6 proc.), natomiast najgorsze wyniki zanotowały trasy do Francuskich Terytoriów Zamorskich (spadek o 0,3 proc.). 

Liczba pasażerów przesiadających się na lotniskach w Paryżu spadła w lutym o 5,6 proc. do 802,2 tys. Wskaźnik przesiadek spadł o 1,9 pkt. proc. do 23,3 proc. Natomiast średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 4,3 pkt. proc. do 84,6 proc. 

Należące do Aeroports de Paris lotnisko w Santiago de Chile zanotowało wzrost o 7 proc. do 1,82 mln odprawionych pasażerów. Z kolei lotniska z grupy TAV Airports, w której AdP ma 38 proc. udziałów, odnotowały spadek o 3,6 proc. do 6,98 mln pasażerów. Największe lotnisko w tej grupie, Stambuł, zmalał o 7,8 proc. i odprawił w lutym 4,02 mln pasażerów. gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie