×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rośnie ruch w Dublinie


Z lotniska w Dublinie skorzystało w ubiegłym miesiącu 1,9 mln pasażerów. To o 9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ub. roku.


Najszybciej rozwijały się trasy do Ameryki Północnej, na których ruch przyrósł aż o 28 proc. (165 tys.). Do miast położonych na Wyspach Brytyjskich podróżowało z kolei 741 tys. osób (+8 proc.), a w Europie Kontynentalnej - 873 tys. (+7 proc.). Liczba pasażerów na połączeniach krajowych wzrosła o 3 proc. (6 tys.), a na bliskowschodnich o 2 proc. (72 tys.).

Znacząco zwiększyła się liczba pasażerów transferowych (+45 proc.).

Lotnisko w Dublinie podsumowało też ubiegły rok. Okazuje się, że w swojej kategorii jest jednym z najszybciej rozwijających się portów. Odprawiono tam o 11,5 proc. pasażerów więcej niż w 2015 r. (blisko 28 mln). Dodano 19 nowych tras, a na 31 - pojawiły się dodatkowe rotacje. Najszybciej rozwijają się połączenia transatlantyckie (+16 proc., 2,9 mln). Wzrasta także rola stołecznego irlandzkiego lotniska jako portu transferowego (+23 proc., 1,2 mln). gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie