×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe zyski Vietjet


Niskokosztowy przewoźnik z Wietnamu w ubiegłym roku osiągnął 1,21 mld dolarów przychodów, zarabiając na czysto 105 mln dolarów.


Łącznie w 2016 r. linie Vietjet przewiozły ponad 14 mln pasażerów przy średnim wypełnieniu samolotów wynoszącym 88,9 proc. Samoloty przewoźnika wykonały w ubiegłym roku ponad 84,5 tys. lotów, łącznie spędzając w powietrzu 121,2 tys. godzin. W osiągnięciu tego wyniku pomogła niezawodność techniczna floty Vietjet na poziomie ponad 99,5 proc, co jest jak do tej pory najlepszym wynikiem w historii jakiegokolwiek operatora airbusów z rodziny A320 w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Współczynnik punktualności przewoźnika wyniósł 83,6 proc. 

W opublikowanym raporcie linie Vietjet szczycą się także swoją polityką kadrową - prawie 8,3 tys. pracowników zdobyło kwalifikacje w otwartym na początku 2015 r. centrum szkolenia linii, gdzie łącznie przeprowadzono 655 kursów. 

W ubiegłym roku przewoźnik zwiększył częstotliwość operacji krajowych, równocześnie otwierając nowe trasy międzynarodowe do Malezji, Tajwanu, Korei Południowej i Tajlandii. Obecnie Vietjet oferuje loty na 63 trasach (37 krajowych i 26 międzynarodowych) i dysponuje flotą 45 samolotów o średnim wieku wynoszącym 3,3 roku.


fot. Airbusgość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie