×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przybędzie lotów między Bułgarią a Rosją


Władze Bułgarii i Rosji porozumiały się co do podwojenia liczby zezwoleń na połączenia między Moskwą a Sofią i Burgas. Zwiększona zostanie też liczba rejsów ze stolicy Rosji do Warny.


Zgodnie z porozumieniem od rozpoczynającego się pod koniec marca sezonu letniego na trasie z Moskwy do Sofii linie z każdego kraju będą mogły latać po 14 razy tygodniowo (obecnie siedem), do Burgas - 28 (obecnie 14), a do Warny - 21 (obecnie 14).

Na zmianach skorzystają przede wszystkim przewoźnicy z Rosji, wożący turystów do popularnej Bułgarii. 

Między Moskwą-Szeremetiewo a Sofią lata obecnie codziennie Aerofłot oraz cztery razy w tygodniu Bulgaria Air. Zgodnie z warunkami porozumienia, od sezonu letniego zezwolenia na dodatkowe siedem połączeń tygodniowo z Rosji musi trafić do innej linii, co oznacza, że na tej trasie wzrośnie konkurencja. Mało prawdopodobne, aby inna bułgarska linia chciała skorzystać z możliwości rejsów do Moskwy.  

Do Burgas obecnie cztery razy w tygodniu lata linia S7 Airlines z Moskwy-Domodiedowa. W sezonie letnim częstotliwość rejsów tej spółki wzrośnie - loty będą oferowane codziennie. Dodatkowo rejsy z Burgas do Moskwy-Szeremetiewo zaoferuje sześć razy w tygodniu (ale tylko w soboty i niedziele) Bulgaria Air. Zgodnie z rosyjskim prawem, jedynie siedem z 14 dodatkowych zezwoleń może trafić do S7 Airlines - również na tej trasie może więc pojawić się nowy gracz. 

Połączenie do Warny oferuje obecnie jedynie S7 Airlines (z Moskwy-Domodiedowo) - w sezonie zimowym dwa razy tygodniowo, w letnim cztery. Nowe prawa przewozowe zostaną przydzielone innej linii. 
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie