×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Wzrost o 6,7 proc. w styczniu


W styczniu lotnisko w Katowicach obsłużyło 184,7 tys. osób, o 11,7 tys. (6,7 proc.) niż w styczniu minionego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Z siatki połączenie regularnych skorzystało 157,3 tys. podróżnych, o 9,8 tys. więcej (6,6 proc.) w porównaniu ze styczniem 2016 r. Z czarterów z Pyrzowic w styczniu br. skorzystało 25,9 tys. pasażerów, o 2,3 tys. więcej (9,7 proc.) niż w pierwszym miesiącu zeszłego roku. 

Stabilna tendencja wzrostowa to efekt naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i biurami podróży, co przekłada się na rozwój siatki połączeń. Na ten  rok już zostało zapowiedzianych siedem nowych tras regularnych z Katowice Airport: Amsterdam, Ateny, Katania, Keflavik, Lizbona, Malta i Mediolan-Malpensa. W lutym należy spodziewać się kolejnych nowości. Optymistyczne sygnały płyną także z ważnego dla nas rynku przewozów czarterowych. W zbliżającym się sezonie letnim będziemy oferowali, podobnie jak od lat, najbogatszą wśród polskich portów regionalnych siatkę połączeń wakacyjnych. W ofercie pojawią się nowe trasy: La Palma oraz Reus w Hiszpanii, włoskie Rimini, Ohryd w Macedonii i Comiso na Sycylii - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie