×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Cairo uruchomi dwie trasy z Warszawy


Air Cairo uruchomi dwie trasy z Warszawy - do Hurghady i Marsa Alam. Połączenie prawdopodobnie wystartują w sezonie letnim 2017 r.


Loty nie są jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym. Przewoźnik o uruchomieniu połączeń poinformował na swoim profiilu na Facebooku. Nie wiadomo, czy będą to połączenia regularne czy w formule czarter-mix. Zapewne jednak pasażerowie indywidualni będą mogli kupić bilety na te połaczenia - w innym wypadku przewoźnik nie reklamowałby ich.

Air Cairo to egipska prywatna linia czarterowa działająca od 2003 r. Flota przewoźnika składa się z sześciu airbusów A320. Już wcześniej linia miała w swojej ofercie loty z Warszawy i Katowic. 

Polska nie ma obecnie bezpośrednich połączeń regularnych z Egiptem. Ruch turystyczny do tego kraju znacznie spadł po wydarzeniach Arabskiej Wiosny z 2011 r. i trwającym do dziś okresie politycznej niestabilności w Egipcie. Kraj ten jeszcze kilka lat temu należał do najbardziej popularnych i najtańszych kierunków wakacyjnych, zwłaszcza zimą. Obecnie, mimo obserwowanego odbicia, wypadł z pierwszej piątki najczęściej wybieranych krajów. 

fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie