×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci częściej z Poznania do Warszawy


Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa o pięć dodatkowych tygodniowo. Nowe częstotliwości dostosowane zostały do fal przesiadkowych oferowanych przez PLL LOT w Warszawie.


Wylot z Warszawy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki zaplanowano na godz. 10:30 (przylot do Poznania o godz. 11:25), a wylot z Poznania na godz. 11:55 (przylot do Warszawy o godz. 12:50). Dodatkowo przewoźnik uruchomi rejs do Poznania w sobotę wieczorem (wylot o 22:50, przylot o 23:50), a powrót do stolicy zaplanowano na niedzielę rano (wylot z Poznania o 8:55, przylot na Lotnisko Chopina o 9:50). 

Nowy rejs będzie obsługiwany przez samolot typu bombardier Q400 LOT-u w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich. Uruchomienie nowego rejsu oznacza, że w dni robocze loty na trasie z Poznania do Warszawy będą wykonywane nawet do pięciu razy dziennie. 

Oferta skierowana jest zarówno do pasażerów lecących bezpośrednio do Warszawy i z powrotem, jak i do osób korzystających z oferty przesiadkowej w stolicy. Wzbogacenie częstotliwości rejsów na trasie do i z Warszawy jest tym bardziej korzystne dla pasażerów poznańskiej Ławicy, iż w świetle zbliżającego się remontu trasy kolejowej na odcinku Poznań - Warszawa oraz planowanej przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania pozwoli na dogodne dotarcie do stolicy dostosowane.

- W ubiegłym roku połączenie Warszawa-Poznań-Warszawa wyróżniło się spośród wykonywanych przez LOT połączeń krajowych. Na tej trasie przewieźliśmy prawie 30 proc. pasażerów więcej w porównaniu do 2015 r. LOT odpowiada na potrzebę pasażerów umożliwiając dogodną podróż na trasie, jednocześnie biorąc pod uwagę sygnały o potrzebie poprawy częstotliwości i jakości tranzytów. Nowy rejs oferuje pasażerom dodatkowe możliwości podróży z przesiadką w Warszawie na szereg połączeń do Ameryki Północnej, tj. Chicago, Toronto, Nowy Jork, Newark i Los Angeles, na rejsy europejskie i krajowe. Dzięki temu skrócimy również czas przesiadki w Warszawie na przykład na połączenie do Tokio i z rejsów z Tel Awiwu - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Aktualnie przewoźnik na czterech rejsach dziennie z Poznania do Warszawy wykonuje 24 loty tygodniowo. Liczba rejsów od sezonu letniego zwiększy się nawet do pięciu dziennie, zwiększając tym samym częstotliwość lotów do 29 rejsów tygodniowo.

Ceny na wszystkie rejsy PLL LOT pomiędzy Poznaniem a Warszawą rozpoczynają się już od 89 zł za przelot w jedną stronę.
gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie