×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wideroe zamawia embraery E2


Norweska linia regionalna zamówiła trzy embraery E190-E2 wraz z opcjami na 12 kolejnych odrzutowców tego producenta. Będą to pierwsze maszyny odrzutowe we flocie spółki.


Potwierdzone zamówienie dotyczy modelu embraerów nowej generacji E190-E2, ale w ramach dodatkowych opcji linia zastrzegła sobie możliwość pozyskanie różnych wariantów: E175-E2, E190-E2 i E195-E2. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł reagować na nowe szanse rynkowe i na popyt na istniejących trasach.

Zamówienie może być warte zgodnie z cenami katalogowymi do 873 mln dolarów amerykańskich. 

- To zawsze ważny moment dla Embraera, gdy pozyskujemy nowego klienta. Tym razem jest to o tyle wyjątkowe, że również dla przewoźnika to chwila przełomowa, bo dotąd Wideroe nie miało we flocie odrzutowców - powiedzial Arjan Meijer, wiceprezes ds. handlowych Embraer Commercial Aviation.

W konfiguracji Wideroe model E190-E2 zostanie wyposażone w 114 miejsc w klasie ekonomicznej. Dostawy mają nastąpić w 2018 r. 

Przewoźnik na razie nie ujawnił, czy dzięki embraerom zamierza uruchomić nowe trasy. Spółka obecnie wykonuje loty głównie po Norwegii oraz w obrębie Skandynawii, wykorzystując flotę turbośmigłowych bombardierów Dash 8 w różnych wariantach. Wiele z lotnisk w siatce połączeń spółki ma zbyt krótkie pasy startowe, aby umożliwić loty odrzutowcami. 

Łącznie z tym zamówieniem Embraer sprzedał już 275 modeli z rodziny E2, a na kolejne 415 samolotów podpisano listy intencyjne. 

gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie