GoAir zamówiły 72 airbusy A320neo

13 stycznia 2017 07:40
Indyjska linia GoAir należąca do Wadia Group podpisała kontrakt na dostawę 72 samolotów A320neo. Porozumienie, osiągnięte 30 grudnia 2016 r., podwaja wielkość zamówienia złożonego przez GoAir do 144 maszyn tego typu.
Reklama

Memorandum o zamówieniu podpisano podczas Międzynarodowych Targów Lotniczych w Farnborough w 2016 r.

GoAir przyjął dostawę pierwszej maszyny A320neo w czerwcu 2016 r. i obecnie posiada w eksploatacji 23 samoloty. Dzięki wprowadzeniu samolotów "neo" do eksploatacji, GoAir rozbuduje swoją sieć tras, zaoferuje pasażerom lepsze połączenia i będzie się dalej rozwijać jako tania linia lotnicza w Indiach.

- A320 wyposażony został w najnowsze innowacje technologiczne i wyróżnia się niezrównanymi parametrami ekonomicznymi. Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym pasażerom najnowocześniejsze i najwygodniejsze kabiny. Nowe zamówienie wzmocni naszą sieć połączeń dzięki dodaniu nowych tras krajowych i międzynarodowych w najbliższych latach - powiedział dyrektor zarządzający i prezes GoAir, Wolfgang Prock-Schauer.

- Bardzo nas cieszy, że GoAir potwierdziło zaufanie pokładane w Airbusie. Maszyny A320neo oferują bezkonkurencyjny poziom kosztów operacyjnych, a pasażerowie GoAir będą mogli czerpać przyjemność z niezrównanego poziomu komfortu, który oferują tylko samoloty Airbusa - powiedział dyrektor operacyjny Airbus Commercial Aircraft ds. klientów John Leahy.

GoAir było pierwszą linią lotniczą, która zdecydowała się na eksploatację A320neo w konfiguracji Spaceflex ze 186 miejscami bez konieczności ograniczenia przestrzeni między fotelami i obniżenia poziomu komfortu.

Przewoźnik jest drugim co do wielkości niskokosztowym operatorem w Indiach i piątą pod względem liczby pasażerów linią w tym kraju. GoAir oferuje obecnie jedynie loty krajowe.

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy