LOT: Kraków-Chicago w sprzedaży, częściej do Seulu

9 stycznia 2017 16:46
26 komentarzy
LOT powiększa siatkę połączeń dalekiego zasięgu. Już od wakacji polski przewoźnik zwiększy liczbę rejsów do Korei Południowej oraz uruchomi bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago.
Reklama
Już od poniedziałku klienci Polskich Linii Lotniczych LOT mogą kupować bilety na nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Rejsy będą wykonywane od 3 lipca raz w tygodniu, przez cały rok. Samolot ze stolicy Małopolski będzie startował w poniedziałki o 11:50 by wylądować w Chicago tego samego dnia o 14:50. Rejsy z Chicago do Krakowa będą z kolei startowały w niedziele w lipcu według rozkładu 17:25 – 9:45, a następnie od sierpnia według docelowego rozkładu 16:35 – 8:55.

- Przywrócenie bezpośrednich rejsów ze stolicy Małopolski do Chicago to odpowiedź na potrzeby pasażerów, którzy ze względu na rodzinne związki z Polską od lat podróżują na tej trasie. Co roku takich osób jest ponad 90 tys. i liczba ta konsekwentnie rośnie. LOT chce być liderem na wszystkich trasach między Polską a USA, a połączenie z Krakowa do Chicago jest doskonałym uzupełnieniem dla codziennych połączeń, jakie LOT wykonuje z Krakowa do USA z wygodną przesiadką w Warszawie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

LOT odpowiada też na rosnące zapotrzebowanie pasażerów na podróże do Azji. Zaledwie po czterech miesiącach operacji, polski przewoźnik zdecydował o znaczącym zwiększeniu liczby rejsów do Seulu. Od lipca LOT będzie latał na tej trasie nie 3 a aż 5 razy tygodniowo, wykonując dodatkowe rejsy z Warszawy do Seulu w każdy czwartek i piątek o 16:30 i z Seulu do Warszawy w piątek i sobotę o 11:20.


- Połączenie z między Warszawą a Seulem cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Korei Południowej i Polski. Dzięki wygodnym i krótkim przesiadkom na Lotnisku Chopina rejsy LOT-em wybiera też coraz więcej pasażerów z innych miast Europy. Zwiększenie liczby połączeń z trzech do pięciu pozwoli nam zaoferować jeszcze dogodniejszy produkt, szczególnie dla pasażerów biznesowych, dla których ważna jest elastyczność w wyborze daty podróży. Liczymy więc, że nowe rejsy okażą się co najmniej takim samym sukcesem jak te, które już obsługujemy – dodaje Kubicki.

W związku z nowymi rejsami do Seulu zmienił się rozkład niektórych połączeń europejskich. Na przykład wprowadzony został nowy rozkład połączeń do Zagrzebia, tak by umożliwić pasażerom jak najkrótszy czas oczekiwania na kolejny rejs na lotnisku w Warszawie. Od lata połączenie do Zagrzebia będzie też wykonywane większymi i wygodniejszymi samolotami typu embraer 175 i embraer 195.

Zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i uruchomienie sprzedaży na połączenie z Krakowa do Chicago to kolejny etap dynamicznego rozwoju połączeń dalekiego zasięgu, jaki na 2017 rok planuje LOT. Już w kwietniu wystartują dwa zupełnie nowe połączenia – 3 kwietnia do Los Angeles, a 28 kwietnia do Newark. Rozwój siatki połączeń jest elementem strategii rentownego wzrostu LOT-u do 2020 roku. Tylko do końca 2017 r. LOT będzie obsługiwał co najmniej 9 połączeń dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej i Azji.

fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2017-02-13 12:49   
marcowy - Profil marcowy
gość_22ebf: nikt nie piszę że ceny są zaporowe tylko że bardzo drogie w stosunku do oferowanej ceny przez konkurencję. Btw bilet w kierunku o jakim piszesz to 1300-1400$ a z przesiadka bez problemu za 1000$
Kelo 2017-02-13 10:14   
Kelo - Profil Kelo
Jak za rok/najdalej dwa uda nam się wejść do ruchu bezwizowego *procent odmów poniżej 3% i z urzędu będą wizy zniesione to liczę na połączenie każdej pipidówki PL z każda pipidówką u Donalda :D czartery,regularne wszystko. Sam tez chętnie na wakacje skocze
gość_22ebf 2017-02-13 09:16   
gość_22ebf - Profil gość_22ebf
Czytam wpisy twierdzące, że 1000$ za przelot USA- PL- USA to cena zaporowa i chce mi się śmiać. Dla przeciętnie zarabiającej osoby w USA to normalna cena, na którą każdego stać. Wielokrotnie spotkałem Polaków mieszkających w USA przyjeżdżających na wakacje do rodzin w Polsce, którzy przedłużali sobie pobyty o kilka dni płacili za przebukowanie biletów powrotnych 1500zł. Prawda jest taka, że wartość pieniądza u nas, w społeczeństwie zubażanym przez większość ekip rządzących po 1989r. jest całkiem inna niż w zamożnych krajach. Niby już mamy PKB na mieszkańca wyższe niż Grecja, ale Grecy bez zająknięcia płacą po 200euro za europejski lot RT, a u nas liczy się każdą złotówkę i czeka na bilety LCC po 20euro OW :/
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy