Syrianair szuka samolotów szerokokadłuowych

27 grudnia 2016 07:30
3 komentarze
Syryjski narodowy przewoźnik lotniczy zamierza dzięki nowym samolotom uruchomić połączenia międzykontynentalne z Damaszku. Z uwagi na sankcje, może kupić jedynie rosyjskie lub używane samoloty.
Reklama
Jak podał portal ch-aviation.net., Syrianair rozważa pozyskanie jednego samolotu szerokokadłubowego. Nie wiadomo, na jakich dokładnie trasach linia chciałaby latać. W grę nie wchodzą połączenia do Europy ani Stanów Zjednoczonych, które nałożyły na rządowe firmy syryjskie sankcje z uwagi na trwającą masakrę ludności cywilnej i prodemokratycznych rebeliantów w tym kraju.

Linie Syrianair (formalnie zarejestrowane jako Syrian Arab Airlines) posiadają sześć airbusów A320, ale obecnie tylko dwa wykonują połączenia. Jak wynika z rozkładów OAG Schedules Analyser, mimo trwającej wojny domowej przewoźnik lata z Damaszku do Bahrajnu, Kuwejtu, Abu Zabi, Dubaju, Szardży i Dohy.

Do niedawna Syrianair wynajmowały szerokokadłubowego airbusa A300-600 od irańskich linii Mahan Air.

Syryjska linia może pozyskać nowe samoloty jedynie z Rosji - to najbliższy sojusznik rządu Baszara al-Assada. W grę wchodzą zatem iły 96. Niewykluczone, że Syrianair pozyska samoloty z drugiej ręki od jednego z zaprzyjaźnionych krajów - Rosji lub Iranu. Może skorzystać na planowanej modernizacji floty Iran Air, choć wycofywane przez tę linię samoloty są bardzo stare i w złym stanie technicznym.
Tagi
syrianair
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2016-12-28 11:25   
krzysiekl - Profil krzysiekl
tam jest mnóstwo różnych ugrupowań walczących z sobą nawzajem...nie mam pojęcia czy kogos i kogo mozna nazwać tym "dobrym". Część komentatorów oskarża np. część rebeliantów walczacych przeciw rządowi o dokonywanie brutalnych mordów na cywilach. Nie mam pojęcia kto ma rację...może wszyscy....
domos 2016-12-28 06:40   
domos - Profil domos
gosc_18bef: Moich informacji o Syrii nie czerpię z TVN ani żadnych innych źródeł wtórnych, tylko z pobytu w tym kraju jako dziennikarz i tysięcy godzin rozmów z ekspertami, politykami i aktywistami ze wszystkich stron. Front al-Nusra praktycznie nigdy nie był obecny w rejonie Aleppo, a już na pewno nie ma go tam od kilku tygodni, odkąd rozpoczęła się ofensywa Assada i Rosjan. W mieście pozostały wtedy głównie garstki przedstawicieli opozycyjnego wobec ISIL i al-Nusry związku Fastaqim i bardzo wielu cywilów. Ale to portal lotniczy, więc dalej nie będę ciągnął tego tematu.
gość_18bef 2016-12-27 21:02   
gość_18bef - Profil gość_18bef
" Prodemokratycznych rebeliantów " ???? - Panie Dominiku chyba naogladal Pan się zbyt wielu informacji na TVN . Proponowalbym poczytać trochę więcej o całym tym konflikcie w Syrii - o udziale Arabii Saudyjskiej , Izraela i USA . Lekturę proszę zacząć od Demokratycznych Rebeliantów o nazwie Front Al- Nusra
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy