×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty na paryskich lotniskach


Port lotniczy Paryż-CDG odprawił w listopadzie 4,83 mln pasażerów, o 4,5 proc. więcej niż rok temu. Dwukrotnie szybciej rośnie lotnisko Orly - obsłużyło ono w zeszłym miesiącu 2,26 mln osób, o 10 proc. więcej niż w listopadzie 2015 r. Łączny wzrost dla obu lotnisk wyniósł 6,2 proc.


Liczba operacji lotniczych wzrosła odpowiednio o 1 proc. na większym z lotnisk (do 36,2 tys.) i o 0,5 proc. na Orly (do 17,6 tys.). 25,8 proc. pasażerów latających z Paryża tylko przesiadało się na jednym z lotnisk - to spadek o 0,9 pkt. proc. Średnie wypełnienie samolotów do i z stolicy Francji wyniosło 81,9 proc. i było aż o 4,6 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem.

Ruch najdynamiczniej, aż o 8 proc., rósł na trasach europejskich. Z połączeń dalekodystansowych skorzystało o 3,6 proc. więcej pasażerów niż rok temu. W tej grupie na plus wyróżniły się trasy bliskowschodnie (wzrost o 11,4 proc.), a na minus - północnoamerykańskie (spadek o 0,1 proc.). Na połączeniach krajowych przewoźnicy obsłużyli z i do Paryża o 7,9 proc. więcej pasażerów niż rok temu.

Należące do Aeroports de Paris lotnisko w Santiago de Chile odnotowało wzrost o 9,6 proc. do 1,68 mln pasażerów. 

Z kolei turecka grupa TAV Airports, w której AdP ma 38 proc. udziałów, odnotowała całkowity wzrost liczby pasażerów o 1,6 proc. do 7,47 mln osób. Największe lotnisko tej grupy, Stambuł-Ataturk, zanotowało spadek o 5,2 proc. do 4,42 mln pasażerów. Lotniska w Ankarze i Izmirze zanotowały wzrost odpowiednio o 15,8 proc. do 1,11 mln i o 2,8 proc. do 920 tys. gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie