Finnair wynajmie kolejny samolot

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 grudnia 2016 06:10
Fińskie linie lotnicze wynajmą od Iberii samolot airbus A330-300 wraz z załogą na okres od 10 do 31 stycznia 2017 r. Maszyna będzie obsługiwać loty do Miami.
Reklama

Nowo wynajęty samolot będzie używany do obsługi trasy z Helsinek do Miami, na której loty odbywają się trzy razy w tygodniu.


Konieczność wynajmu samolotów od innych przewoźników zaistniała ze względu na to, że większość pilotów airbusów A330 pracujących dla linii Finnar przechodzi obecnie szkolenia niezbędne do nabycia uprawnień do pilotowania airbusów A350-900, które sukcesywnie będą zasilać flotę przewoźnika. W związku z tym czasowo brakuje osób mogących pilotować airbusy A330 Finnair.

Samolot Iberii to nie jedyna maszyna, którą fiński przewoźnik zmuszony jest wynająć by zapewnić płynne operacje - Finnair w tej chwili leasinguje samolot airbus A340-300 od linii Hi-Fly, który obsługuje połączenia do Nowego Jorku. Braki kadrowe pilotów airbusów A330 doprowadziły też do konieczności ogłoszenia czasowego zamknięcia połączenia z Helsinek do Chonqking w Chinach od 11 stycznia do 2 maja 2017 r. W wypadku tej trasy nie jest możliwe wynajęcie samolotu do obsługi tego połączenia - umowa pomiędzy liniami Finnair i rządem Rosji o przelotach nad Syberią nie zezwala na zamianę samolotów Finnair na maszyny innego przewoźnika.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama