×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pyrzowice: Wzrost o 10 proc.


Port lotniczy Katowice Airport w Pyrzowicach odprawił w listopadzie 188,2 tys. pasażerów, czyli o 10,3 proc. więcej niż rok temu. Rekordowe wyniki zostały osiągnięte we wszystkich segmentach ruchu tj. całkowitym, regularnym i czarterowym.Liczba pasażerów według miesięcy
Był to najlepszy listopad w historii lotniska. 

Z siatki połączeń regularnych skorzystało 157,9 tys. osób, o 17.2 tys. (12,2 proc.) więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Listopad był także rekordowy w segmencie ruchu czarterowego, w ramach którego obsłużonych zostało 29,6 tys. osób, o 4,4 tys. (17,3 proc.) więcej niż w jedenastym miesiącu minionego roku.

Spodziewaliśmy się bardzo dobrej końcówki rekordowego roku w Katowice Airport. Dzięki naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami w zimowej siatce połączeń, która weszła w życie wraz z końcem października, pojawiły się nowe trasy regularne i czarterowe. Wizz Air uruchomił połączenie do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote, a biuro podróży Itaka rozpoczęło rejsy do Omanu, a w grudniu rozpocznie loty na Zanzibar. Trasy te są znakomitym uzupełnieniem naszej bogatej zimowej siatki połączeń, a ich uruchomienie miało spory wpływ na listopadowy wzrost ruchu - powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.

Od początku roku w Katowice Airport w ruchu całkowitym obsłużono 3,03 mln pasażerów, o 140,9 tys. więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego. W tym roku trzymilionowy pasażer został obsłużony 25 listopada, w zeszłym roku 21 grudnia.
gość_f412e - Profil
gość_f412e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie