×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zrywa współpracę z Momondo


Ryanair wypowiedział ze skutkiem natychmiastowym umowę licencyjną z Momondo. Pośrednik ten nie będzie mógł już sprzedawać biletów na loty irlandzkiej linii.


yPowodem wypowiedzenia oferty jest to, że Momondo w wynikach wyszukiwania biletów uwzględniała, poza cenami z oficjalnej strony Ryanaira, także odniesienia do oferty firm takich jak Opodo i CheapOair. To tzw. strony screen-scrapingowe, czyli automatycznie przeszukujące witryny przewoźników i pobierające ceny, a następnie sprzedające połączenia przez własną stronę. 

Ryanair od dawna walczy ze screen-scrapingiem, bo uważa, że to naraża jego pasażerów na ryzyko. Przeciwko firmom Opodo i eDreams złożył nawet pozwy. Według Ryanaira tacy pośrednicy nie przekazują do linii wystarczająco dużo danych, co utrudnia komunikację z pasażerem np. na wypadek zmiany rozkładu. Do tego powoduje również problemy z odprawą online i zmianami szczegółów lotu. Do tego irlandzka linia zarzuca stronom screen-scrapingowym, że narzucają nieuczciwe opłaty dodatkowe ponad cenę lotu. 

- Należy podkreślić, że Ryanair nie ma żadnego porozumienia z Opodo lub CheapOair, które nadal dokonują nieautoryzowanego screen-scrapingu i sprzedają nasze tanie bilety. Ponownie zachęcamy klientów do rezerwowania biletów bezpośrednio na stronie Ryanaira - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Robin Kiely z Ryanaira. 

Momondo nie miało wyłączności na wyświetlanie cen Ryanaira wśród wyników wyszukiwania biletów. Może to robić m.in. popularny Skyscanner. Warunkiem jest jednak to, że witryna ta zawsze odsyła do oficjalnej strony Ryanaira. 

Momondo to założona w 2006 r. w Danii multiwyszukiwarka, która obecnie ma witryny w większości państw europejskich, w tym w Polsce.Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie