Ryanair zapowiada ostrą walkę z rywalami

7 listopada 2016 12:21
4 komentarze
Ceny biletów Ryanaira już spadły o 10 proc., a linia oczekuje, że zimą będzie taniej nawet o 13-15 proc. niż rok temu. To złe wieści dla konkurentów - Ryanair zapowiada ostrą walkę m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech i Hiszpanii.
Reklama
Irlandzki przewoźnik w komunikacie prasowym ogłosił wyniki finansowe za okres od kwietnia do września 2016 r. Zysk wzrósł aż o 7 proc. do 1,17 mld euro.

Jednak Ryanair nie zamierza zadowalać się obecną pozycją na rynku. Chce coraz agresywniej atakować konkurencję.

Linia zapowiedziała, że na koniec tego roku po raz pierwszy w historii będzie latać na więcej lotnisk pierwszorzędnych niż drugorzędnych. Spośród 200 portów lotniczych w siatce połączeń przewoźnika, 105 będzie najważniejszymi portami w danych miastach, a tylko 95 - drugorzędnymi (takimi jak np. Modlin dla Warszawy czy Beauvais dla Paryża).

Ryanair spodziewa się, że przez swoją ekspansję poważnie zagrozi liniom w Niemczech, Belgii, Włoszech i Hiszpanii.

- Odnotowaliśmy coraz silniejszy trend w stronę zamykania baz i tras przez naszych konkurentów w miejscach, gdzie nie mogą konkurować z cenami Ryanaira. Spodziewamy się, że ten trend będzie nadal trwał, zwłaszcza tam, gdzie linie lotnicze mimo niskich cen ropy cały czas są w procesie głębokiej restrukturyzacji. Ten trend dodatkowo zachęca coraz więcej lotnisk pierwszorzędnych do wprowadzenia zachęt dla Ryanaira, by zastąpił obecnie latające linie - analizuje irlandzki przewoźnik w komunikacie prasowym.

Ryanair nie wymienia linii, którym chce zagrozić, ale dotyczy to przede wszystkim airberlin i Eurowings, Alitalii, Iberii i Brussels Airlines.

Nieco inna sytuacja jest w Wielkiej Brytanii. W efekcie głosowania w sprawie opuszczenia przez ten kraj Unii Europejskiej Ryanair spodziewa się dalszego osłabienia funta. To z kolei osłabi przychody spółki - obecnie ponad jedna czwarta wpływów pochodzi z Wysp. Dlatego Ryanair będzie rozwijał się przede wszystkim na kontynencie, a w przyszłym roku zwiększy ofertę z i do Wielkiej Brytanii tylko o 5 proc. Wcześniej zakładał wzrost o 12 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d0b4f 2016-11-08 15:54   
gość_d0b4f - Profil gość_d0b4f
@gosc7ee55. Ryanair i bezpieczeństwo dobry żart. Fakt flote maja nową lecz wiekszość moich znajomych tez jeśli nie musi to nie lata tymi liniami wolą wizz czy easy jet. Leciałem trzy razy ryanair i co mnie denerwuje najbardziej to ich latający market. Ja rozumiem picie jedzienie czy jakies gadżety ale loterie to juz przesada. Jeczsze troche i zaczną handlować juz przed startem a na pokładzie bedzie mozna kupic wszystko od ziemniaków po bieliznę. Dla mnie Wizz jest zdecydowanie lepszy i jakoś zaloga bardziej mila. Zresztą co sie dziwic jak tam w ryanair pracuja zagrosze to i wszystko w mają w d..ie.
gość_7ee55 2016-11-07 23:16   
gość_7ee55 - Profil gość_7ee55
e7eae;Gościu, co Ty piszesz? Akurat RYR ma najnowsze modele samolotów w całej Europie. Najbardziej punktualne linie, nie gubią bagażu i jedne z najbezpieczniejszych. Jak się boisz latać to może lepiej hulajnogą się poruszać. ...
jogib 2016-11-07 15:52   
jogib - Profil jogib
Jak widać, osoby jak Ty są w defensywie i chyba mało kogo obchodzi ich zdanie. Moim zdaniem nie ma co płakać i narzekać na ciasne fotele i płatne jedzenie. To nie są loty do Nowej Zelandii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy