Wizz Air lata z Katowic do Dubaju

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 listopada 2016 18:47
9 komentarzy
Wizz Air uruchomił połączenie z Katowic do Dubaju. Rejsy do największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą odbywać się trzy razy w tygodniu -  we wtorki, czwartki i soboty.
Reklama

Loty z Katowic będą wykonywane na drugie lotnisko obsługujące Dubaj - port lotniczy Dubai World Central. Wizz Air to pierwsza linia lotnicza, która w 2013 r. rozpoczęła loty na lotnisko Dubai World Central, zaprojektowane z założeniem, aby stać się głównym centrum lotniczym w regionie. Prognozuje się, że będzie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie w następnej dekadzie.


Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 r., linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi, którzy dbają o najwyższy poziom usług na pokładach przewoźnika. W 2015 r Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic wspierając jednocześnie ponad 1 tys. etatów w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością.

- Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od teraz WIZZ łączy Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.


Wraz z nowym kierunkiem, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 147 tras z ośmiu polskich lotnisk do 66 miejsc.

- Cieszymy się z otwarcia drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie - Dubai Parks & Resorts - skomentował Isaam Kazim, szef Dubai Tourism.


fot. Wizz Air
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2016-11-09 15:07   
usuniety - Profil usuniety
Malin pewnie, że jest! Ucieczka od Polskiej zimy! Dobre jedzenie, tanie i fajne hotele - jeden z najlepszych 'bliskich' słonecznych kierunków zimowych obecnie, jeżeli znudziły Cię już kanary. Na zimowy wypad w sam raz
mietek 2016-11-07 15:23   
mietek - Profil mietek
Plaże i morze czyste ale generalnie nic tam nie ma ciekawego, bo wieżowce to są wszędzie, no może nie na pustyni:)
malin 2016-11-04 13:53   
malin - Profil malin
Jest tam turystycznie po co lecieć? Plaże/morze w miarę czyste? Czy tylko wieżowce do podziwiania?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama