LOT leci do Seulu

17 października 2016 14:44
11 komentarzy
Dzisiaj startuje pierwsze bezpośrednie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Seulu. Jest to drugie otwarte w tym roku połączenie dalekodystansowe narodowego przewoźnika oraz trzecie na Daleki Wschód.
Reklama
Wśród oficjalnej delegacji Polski, która wyruszy dzisiejszym rejsem jest między innymi Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński oraz wiceminister skarbu Mikołaj Wild. PLL LOT reprezentuje prezes, Rafał Milczarski. Na pierwszym rejsie obecna jest także redakcja Pasazer.com, która przetestuje nowe połączenie polskiego przewoźnika.


- Seul to dla LOT-u trzecia trasa do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. Stolica Korei Południowej to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Azji oraz kolebka wielu gigantycznych, znanych na całym świecie koncernów, które od wielu lat chętnie inwestują w Polsce. Jest to więc dla nas naturalny kierunek, za którym jednoznacznie przemawiają dane ekonomiczne - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących na tej trasie LOT wprowadzi między innymi dedykowane dla tej trasy dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej pojawią się koreańskie filmy, a cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w koreańskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Jak informuje przewoźnik, nowa trasa cieszy się popularnością i na pierwsze rejsy sprzedanych jest około 80 procent miejsc.


Lot nr LO97 wystartuje o godzinie 14.40 i wyląduje w stolicy Korei jutro o godzinie 8.15 czasu lokalnego. Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty samolotami boeing 787-8.

Pierwsze loty do Seulu będą omijały Rosję, przez co lot będzie dłuższy, natomiast już od 30 października samoloty LOT do Seulu będą leciały krótszą i bardziej ekonomiczną trasą nad Syberią.

fot. Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2016-10-21 20:07   
jjemiolo - Profil jjemiolo
piotr76: roznice czasu rozumiem, jestem 6 godzin do tylu wzgledem Ciebie. A co do ICN:
wyglada na to ze "... niedzwiedz mocno spi". Moze by sie przynajmniej przyznal ze dolecial?
lysypiotr76 2016-10-20 22:06   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
jjemiolo - Będzie ale musi się wyspać :-) Różnica czasow sam rozumiesz
jjemiolo 2016-10-20 21:55   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Nawiasem mowiac to LO chyba nie tylko dolecial ale wrocil z ICN, Czy przypadkiem nie jest juz czas na jakas aktualizacje ze strony kogos kto polecial chyba na koszt LO?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy