×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otworzy bazę w Kiszyniowie


Po 3 latach obecności w Kiszyniowie, w marcu przyszłego roku Wizz Air uruchomi w stolicy Mołdawii swoją bazę operacyjną. Przydzielony do niej będzie jeden samolot i otwarte dwa nowe połączenia - do Berlina-Schönefeld i Barcelony-El Prat.


- Dzisiaj z wielką radością ogłaszamy umieszczenie nowego samolotu na lotnisku w Kiszyniowie od marca 2017 roku. Ta inwestycja przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i stworzenia nowych miejsc pracy zarówno w Wizz Air jak również wu naszych parterów biznesowych - mówi George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air.

Według szacunków linii zatrudni ona w stolicy Mołdawii nawet 36 osób, które należeć będą do załogi pokładowej. Procesy rekrutacyjne już ruszyły.


Wizz Air z Kiszyniowa do Berlina zacznie latać od 26 marca przyszłego roku. Bilety znajdują się już w systemie, a ich ceny zaczynają się od około 18 euro w jedną stronę. Loty będą wykonywane w czwartki i niedziele. 

Z kolei do Katalonii rejsy zostaną zainaugurowane 28 marca 2017 r. Airbus A320 będzie operował w każdy wtorek i sobotę. 


Dodatkowo, dzięki uruchomieniu bazy możliwe stanie się zwiększenie liczby operacji na dwóch istniejących już trasach:
  • do Bolonii - z dwóch do trzech rejsów w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki);
  • do Wenecji-Treviso - z trzech do czterech rejsów w tygodniu (we wtorki, czwartki, soboty i niedziele).
Łącznie po otwarciu bazy, oprócz już wymienionych, przewoźnik oferował będzie loty jeszcze do trzech innych miast: Londynu-Luton, Mediolanu-Bergamo oraz Rzymu (zarówno na lotnisko Fiumicino jak i na Ciampino).

Jakub Bujnik, Mirosław Pachowicz

#AKTUALIZACJA (05.10.2016, godz. 14:56): nowy tytuł, połączenie do Barcelony, zwiększenie liczby połączeń, cytat G. Michalopoulosa#


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie