PPL nie wycofa się z Babimostu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 października 2016 08:17
5 komentarzy
Dyrektor naczelny Polskich Portów Lotniczych zapewnia, że przedsiębiorstwo nie wycofa się z zarządzania zielonogórskim lotniskiem. Poprzednie władze spółki rozważały to jeszcze rok temu.
Reklama

Deklaracja dyrektora naczelnego Portów Lotniczych, Mariusza Szpilkowskiego, który kieruje spółką od stycznia tego roku, padła po spotkaniu z lubuską marszałek Elżbietą Polak.

Szpilkowski zapewnił, że jest zainteresowany współdziałaniem oraz dalszym rozwojem lotniska pod warunkiem utrzymania dotychczasowej współodpowiedzialności samorządu województwa - informuje portal Rynek Infrastruktury.

Z końcem 2016 r. wygasa fundamentalna dla funkcjonowania lotniska umowa z liniami lotniczymi Sprint Air na loty do Warszawy, jedynego obecnie połączenia z Babimostu. Nie wiadomo, czy połączenie będzie kontynuowane. Obecnie w trakcie przygotowania jest niezależna ekspertyza, która wskaże zapotrzebowanie na przyszłe kierunki lotów oraz to, czy dalsze realizowanie połączeń z Warszawą ma sens. Sama marszałek Polak nie jest przekonana co do sensu kontynuacji lotów do stolicy w obliczu coraz lepszego dojazdu komunikacją naziemną.


Zgodnie z planem generalnym lotnisko ma się rozwijać w trzech obszarach: pasażerskim, cargo oraz w obszarze działań okołolotniskowych. Marszałek Polak przyznaje, że głównym pionem rozwoju Babimostu ma być ruch wakacyjno-czarterowy, oraz połączenia zagraniczne do trzech-pięciu portów lotniczych w Europie. Wzorem innych lotnisk w Polsce, port w Babimoście umieścił na swojej stronie internetowej ankietę, w której pyta pasażerów o to, dokąd chcieliby latać. Po ostatniej wizycie marszałek we Lwowie pojawiły się informacje, że właśnie to miasto mogłoby być kolejnym kierunkiem lotów.

Dyrektor Szpilkowski ogłosił, że planuje rozmawiać z LOT-em na temat budowy siatki połączeń regionalnych jako partnerów dla swojego hubu w Warszawie. Skorzystać na tym miałby również Babimost, choć nie do końca wiadomo, na jakich zasadach - informuje Rynek Infrastruktury.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2a547 2016-10-07 21:51   
gość_2a547 - Profil gość_2a547
Panie Redaktorze błagam, Dyrektor Naczelny nosi nazwisko Szpikowski... nie SzpiLkowski..
adam7691 2016-10-06 22:04   
adam7691 - Profil adam7691
moim zdaniem mogło by to być dobre miejsce dla cargo, ale wymagało by b.b.b. dużych nakładów
Zed 2016-10-05 07:44   
Zed - Profil Zed
gość_fa213 nie wspomniałeś o Dreznie i Wrocławiu. Czyli mamy 5 lotnisk dookoła Zielonej Góry.
Czasy dojazdu samochodem, z Zielonej Góry, na lotniska:

Poznań - 1h 35m
Wrocław - 2h 11m
Szczecin - 2h 19m
Berlin - 2h 28m
Drezno - 2h 32m

Nie widzę przyszłości tego lotniska w takiej formie. Potrzebne są drastyczne zmiany i specjalizacja w jakiejś dziedzinie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama