×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Pierwszy komercyjny lot A321 z Warszawy


Wizz Air świętuje dziś kolejny ważny kamień milowy , jakim jest pierwszy komercyjny lot jednego z nowoczesnych samolotów typu Airbus A321 z Warszawy.


Pierwszy komercyjny lot Wizz Air samolotem A321 ceo jest ważnym etapem działalności linii w Warszawie. Ten typ maszyny został wdrożony do floty Wizz Air w listopadzie 2015 roku. Obecnie linia posiada 9 samolotów typu A321. Pierwszy zbazowany w Warszawie Airbus A321 będzie początkowo latać na popularnych trasach do Londynu Luton i do Brukseli Charleroi

Na przestrzeni 12 lat owocnej współpracy z Lotniskiem Chopina w Warszawie przewieźliśmy ponad 12,5 mln pasażerów na naszych niskokosztowych trasach. To niezwykle ważny kamień milowy, który podkreśla nasze zaanagażowanie w działalność w Polsce. Umieszczenie w bazie Airbusa A321 z 230 miejscami, najbardziej efektywnego wąskokadłubowego samolotu na świecie, pozwoli nam na utrzymanie niskich cen oraz rozbudowę stale rozwijającej się siatki połączeń przy zachowaniu najwyższego poziomu obsługi na pokładach Wizz - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Obecnie Wizz Air ma 6 samolotów i ponad 200 członków załogi w bazie w stolicy Polski. Najnowsze połączenia przewoźnika z Warszawy to Porto w Portugalii, Rejkiawik na Islandii oraz Bari we Włoszech. W sumie Wizz Air oferuje 136 tras do 58 destynacji z ośmiu polskich lotnisk. 

We flocie WIZZ będzie 30 samolotów we wspomnianej wersji A321 w 2018 roku. Następnie w 2019 roku rozpocznie się dostawa maszyn A321neo wyposażonych w zaawansowane technologicznie silniki. 

fot. Wizz Airgość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie